Zmieniamy świat

Każdy gest, nawet ten najdrobniejszy, zmienia świat. Wokół nas jest wiele osób, które potrzebują wsparcia. Ciepły gest, miłe słowo wypowiedziane do drugiego człowieka nie kosztują zbyt wiele, a dla kogoś innego mogą mieć ogromne znaczenie. W naszej szkole dbamy, aby uczniowie mogli angażować się w pomoc drugiej osobie, poprzez wolontariat.

Wspominamy dzisiaj świąteczny kiermasz. Nasza szkoła obfitowała w dobro. Decyzją uczniów fundusze zebrane w czasie tego wydarzenia zostały przekazane na Dom Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w Elblągu. Wyjątkowym wsparciem została także obdarzona pani Irena Kowal –  osoba starsza, skromna, samotnie mieszkająca, a także przyjaciółka księdza Pawła. Otrzymała od uczniów własnoręcznie robione kartki świąteczne z życzeniami oraz drobny kosmetyk. Gest ten bardzo ją poruszył, podziękowała nam w słowach:

„Chciałabym z całego serca wyrazić moje najszczersze podziękowania za cudowny prezent i piękne życzenia, które przekazaliście mi poprzez księdza Pawła. Jestem niezmiernie wzruszona Waszym uprzejmym gestem. Chociaż mam już 90 lat i przez życie przewinęło się wiele świątecznych chwil, to Wasze życzenia zdołały mnie prawdziwie zaskoczyć i poruszyć. Życzę Wam, aby Wasze życie było pełne radości, miłości i dobrych uczynków, a każdy dzień przynosił niezapomniane chwile, które będą kształtować Wasze wartości i uczyć szacunku do drugiego człowieka."

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu i wsparli naszą akcję.
Dzięki Waszej solidarności pokazaliśmy, że wspólna praca w szczytnym celu może dać wiele radości i satysfakcji. Udowodniliście, że jesteście wrażliwi na potrzeby innych.

Pomaganie jest dobre! Dziękujemy!