O szkole

O szkole

Szkoła Podstawowa Regent, działająca w ramach Regent College International Schools, to szkoła ambitna, której celem jest kształcenie elokwentnych, oczytanych, otwartych na świat, odpowiedzialnych, pewnych siebie i dbających o innych młodych ludzi. Ze znakomitą kadrą nauczycielską, bogatym programem, świetną bazą i przy współpracy z rodzicami tworzymy prawdziwie stymulujące środowisko edukacyjne, w którym uczą się zarówno dzieci polskie, jak i międzynarodowi uczniowie 7 narodowości.

Regent – szkoła odkrywców talentów

Szkoła podstawowa Regent to miejsce skupione na uczniu i jego potrzebach, miejsce, w którym każde dziecko rozwija się w swoim tempie i na swój własny sposób. Wiemy, jak zapewnić edukację na najwyższym poziomie i stworzyć atmosferę, w której rodzą się pasje – naukowe, artystyczne oraz sportowe. Staramy się, aby każdy z naszych uczniów miał możliwość rozwijania swoich zainteresowań, a wszechstronnie wykwalifikowani, przyjaźni nauczyciele sprawiają, że Regent College jest miejscem, w którym szacunek i życzliwość do drugiego człowieka są fundamentem wzajemnych relacji.

Regent College – szkoła otwierająca drzwi na świat

Naszym celem jest wyposażenie uczniów w umiejętności niezbędne do funkcjonowania we współczesnym świecie. Wykorzystanie nowoczesnych technologii, inspirujące zajęcia przedmiotowe i nacisk na naukę języków obcych oraz międzynarodowy charakter naszej szkoły (uczą się w niej dzieci 7 narodowości) są znakomitą platformą, by cel ten osiągnąć.

Regent – jedyna szkoła z tak bogatą ofertą językową

Naszym oczkiem w głowie jest, oczywiście, nauka języków obcych, ze zwróceniem szczególnej uwagi na język angielski. Jesteśmy jedyną szkołą w naszym regionie oferującą 8-10 godzin nauki angielskiego (w tym zajęcia z native speakerami) już od pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Jako jedyna szkoła w promieniu kilkuset kilometrów (i jako jedna z zaledwie 17 w Polsce) posiadamy status Cambridge International School, co oznacza, że należymy do międzynarodowej, prestiżowej grupy szkół realizujących programy nauczania przygotowywane na Uniwersytecie Cambridge. Od 2019 roku wdrażamy w naszej szkole ambitny program Cambridge Primary – program nauczania języka i literatury angielskiej oraz matematyki i nauk przyrodniczych.

Już w klasach VII i VIII szkoły podstawowej przygotowujemy uczniów do zdawania międzynarodowych egzaminów językowych FCE i CAE.

W naszej ofercie językowej znajdują się również język niemiecki, francuski i hiszpański, których uczniowie mogą uczyć się w ramach szkolnej podstawy programowej lub w formie zajęć pozalekcyjnych.

Nasza szkoła realizuje międzynarodowy program Uniwersytetu Cambridge jak jedna z 17 szkół w Polsce.

Odtwórz film na temat Prezentacja Międzynarodowa Szkoła Podstawowa Regent College
Odtwórz film na temat Trip to London Regent College International Schools

Regent - szkoła, w której rozwijamy pasje

W Regent College International Schools oprócz bezpłatnych zajęć świetlicowych dla uczniów klas I-V oferujemy również szeroki wachlarz zajęć dodatkowych:

 • kółka językowe (niemiecki, francuski, hiszpański),
 • kółka sportowe,
 • kółka przedmiotowe,
 • kółko szachowe,
 • warsztaty literackie.

Baza szkolna

 • bardzo dobrze wyposażone sale w urządzonych ze smakiem wnętrzach;
 • biblioteka z literaturą dla dzieci i młodzieży w języku polskim i angielskim;
 • współpraca z centrami spotowymi na terenie regionu elbląskiego (baseny, pole golfowe, sale gimnastyczne);
 • współpraca ze  specjalistami w zakresie logopedii i z poradnią psychologiczno-pedagogiczną;
 • własna, przytulna stołówka, w której serwujemy posiłki przygotowywane w szkole ze świeżych składników przez naszą własną kuchnię Lovely Kitchen;
 • każde dziecko ma dostęp do własnej, zamykanej na klucz szafki;
 • monitoring na terenie szkoły; 
 • dogodny parking.