Międzynarodowy Dzień Klocków Lego

Międzynarodowy Dzień Klocków Lego, który przypada na 28 stycznia to święto dedykowane wszystkim fanom Lego. Wielbicieli nie brakuje również w naszej świetlicy szkolnej. Podczas zajęć świetlicowych  w dniu 12.02 uczniowie poznali historię tych kolorowych klocków.

Grupowe budowle były okazją do świetnej zabawy i zacieśnienia więzi koleżeńskich.

Lego to również wiele innych korzyści dla dzieci, takich jak: koncentracja uwagi, sprawność manualna
i koordynacja ruchowa, wyobraźnia i kreatywność, cierpliwość i wytrwałość, rozróżnianie kolorów, czytanie, liczenie i logiczne myślenie.

Nic dziwnego, że niezwykłe właściwości tych małych, kolorowych elementów łączą pokolenia i sprawiają, że jest to jedna z najpopularniejszych zabawek na całym świecie.