Międzynarodowy Dzień Kropki

W naszej szkole po raz kolejny klasy I-III  celebrowały Międzynarodowy Dzień Kropki.

Dzień ten powstał poprzez  inspiracje książka Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot” czyli „Kropka”. Dzień ten jest świętem kreatywności, odwagi, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne możliwości. Obchodzony jest w 195 krajach przez ponad 21 milionów osób. Historia Vashti to opowieść o małej dziewczynce, która choć wątpi w swoje umiejętności plastyczne, to za sprawą wspaniałej nauczycielki, rozwija swój talent zaczynając od zwykłej małej kropki. Okazuje się, że czasem wystarczy naprawdę niewiele, by przełamać opory, wskrzesić wiarę w siebie i swoje możliwości.

Nasze Panie również wierzą, że Nasi uczniowie mają niezwykłe talenty!

To właśnie ten dzień pozwala na odkrywanie kreatywności, a także indywidualności wśród uczniów.

Nasze dzieci rozwijały skrzydła w działalności plastycznej. Był to dzień pełen uśmiechu i… kropek:)

Klasa pierwsza w inspiracji twórczością W. Kandinskiego stworzyła własne galaktyki, które zawisły na drzewach wyobraźni.

W klasie drugiej powstały urzekające witraże, zagadkowe postaci na czarnym tle oraz drzewo na cztery pory roku, a także projekt sukni balowej. Na koniec szyfrowali alfabetem Braille’a miłe słowa.

Klasa trzecia poznała alfabet Braille’a, by móc być jeszcze bardziej empatycznym i otwartym na potrzeby innych.  Było to nowe doświadczenie i na pewno bardzo poruszające dla wielu uczniów.

Poniżej kilka zdjęć z tego dnia.