Turniej szachowy

W czwartek 25 kwietnia rozegrany został turniej o puchar Dyrektora SP1 w Elblągu.

W dwóch grupach (klasy 1-3 oraz 4-8) walczyło w sumie 66 zawodników w tym szóstka uczniów reprezentujących barwy Regenta. Grano na dystansie 6 rund tempem 15 minut na partię. Wśród naszych najlepszy wynik osiągnął tym razem Konstanty Wroński (15 miejsce w turnieju i 4 punkty z 6, tylko o 1 punkt mniej niż zdobywca srebra!). Solidny rezultat pokazali doświadczeni zawodnicy turniejowi: Maja Nicpoń z klasy 6, oraz drugoklasiści Ignacy Polak i Robert Symonowicz (wszyscy zdobyli po 3 punkty z 6). W turnieju wzięli również udział Antoni Rokicki z drugiej klasy oraz Felicjan Polak z pierwszej klasy. 

Sukcesem wartym odnotowania jest niewątpliwie brązowy medal w kategorii drużynowej, co potwierdziło, że na szachowej arenie Regent trzyma się mocno, a młodzi szachiści podejmują dzielnie bój ze swoimi elbląskimi rywalami.

Zestawienia wyników w obu grupach można zobaczyć na stronach organizatora – 

Turniej klas 4-8: https://www.chessarbiter.com/turnieje/2024/ti_2358/results.html?l=pl&tb=14_

Turniej klas 1-3 https://www.chessarbiter.com/turnieje/2024/ti_2357/results.html?l=pl&tb=14_