Zajęcia artystyczne

Tegoroczne zajęcia artystyczne odbywają się w każdą środę w godzinach 14.40-15.40 i piątek o 13.15-14.15. Liczna grupa, małych artystów podczas zajęć  tworzy swoje mini dzieła, bawiąc się przy tym sztuką.

Uczniowie oprócz tradycyjnych działań plastycznych, łączą różne techniki malarskie, korzystają z materiałów, które nie kojarzą się z plastyką: patyczki do uszu, wytłoczki po jajkach, tubki po papierze toaletowym.  Działania te wzmacniają ich kreatywność, inicjatywę twórczą, oraz swobodę wypowiedzi.

Podczas zajęć plastycznych poświęconych jesieni, dzieci wykonały naszyjniki z gliny zdobionej suszonymi  hortensjami. Dary jesieni: żołędzie, kasztany, szyszki zamieniły się w jesienne zwierzątka, natomiast liście zostały wykorzystane na kilka sposobów:  techniką frotażu (odbijania przez kartkę), jako kolorowe witraże, przyczepione na okno, zakładki do książek, bransoletki.

Piątkowe zajęcia są w pełni poświęcone doskonaleniu umiejętności szycia. Uczniowie trzeciej klasy wykonali  muchomory i przytulanki.

Zapraszamy do fotorelacji.

20 lecie Regent College