Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 – Regent kolejny rok na prowadzeniu

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opublikowała na swojej stronie internetowej zestawienie wyników egzaminu ósmoklasisty w poszczególnych szkół. W 2022 roku w mieście  i w regionie Niepubliczna Szkoła Podstawowa Regent z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu drugi już rok z rzędu znalazła się na samym szczycie ze wszystkich przedmiotów!

Nasi uczniowie zdobyli 71% z języka polskiego, 84% z matematyki i 95% z języka angielskiego. Z fenomenalnym wynikiem sumarycznym 83% byliśmy aż o 9% lepsi niż druga w kolejności szkoła elbląska – Szkoła Muzyczna, która zdobyła łącznie 74% (odpowiednio o 9%, 6% i 12% mniej niż Regent). Za Szkołą Muzyczną na elbląskiej liście znalazła się SP nr 11 z wynikiem sumarycznym 68%. Pełne zestawienie, uwzględniające powiaty elbląski i braniewski, podajemy poniżej.

Wynik egzaminu ósmoklasisty w Międzynarodowej Szkole Podstawowej Regent College w Elblągu

W zeszłym roku (artykuł o zeszłorocznych wynikach znajdziesz klikając w ten link: wyniki 2021) nasza szkoła podstawowa również zdobyła najwyższe wyniki w mieście, powiecie, a nawet całym województwie warmińsko-mazurskim. W tym roku w województwie znaleźliśmy się na trzecim miejscu, zdobywając zaledwie o dwa punkty procentowe mniej niż szkoła, która uplasowała się na pierwszym miejscu. Wszystkie trzy szkoły ze szczytu rankingu w województwie napisały egzamin z języka angielskiego na 95% i, co ciekawe, aż trzy spośród pięciu najlepszych szkół w województwie warmińsko-mazurskim to szkoły niepubliczne (zob. zestawienie poniżej). 

Gratulujemy jeszcze raz wszystkim naszym Uczniom, ich Nauczycielom i Rodzicom tak wysokich wyników! Brawo!

Źródło danych: OKE Łomża, Informacja o wynikach egzaminu ósmoklasisty w szkołach w 2022 r. 

https://www.oke.lomza.pl/images/pliki/E8/wyniki/2022/Wyniki_E8_2022_szkoly_lipiec_warm-maz.xlsx