Święto Książki

W tym dniu czytaliśmy, chwaliliśmy się wyłącznie książkami i to ulubionymi!!! Naszą pasją jest słowo drukowane a tematyka dowolna, od beletrystyki po opracowania popularnonaukowe i naukowe.

Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród młodzieży i dorosłych to dalekosiężny cel, który jest realizowany przez kolejne pokolenia.  Dzisiaj mogliśmy poznać to zjawisko od „podszewki”. Spotkaliśmy się z panią Dominiką z Biblioteki Pedagogicznej, która przybliżyła nam czytelnictwo i literaturę młodzieżową w naszym regionie, Elblągu i okolicach. Otworzyliśmy bookcrossing, aby nasze książki były czytane przez wszystkich, aby można było wymieniać myśli, poglądy i dobrze się bawić. Mamy nadzieję, że taka „zabawa” książkami stanie się tradycją, nie tylko tu i teraz ale również poza szkołą. W tym dniu odbył się także konkurs na bohatera literackiego. Wyróżnienie otrzymali Tomasz Tydrych z klasy I B i Adrian Waśniewski z klasy II A. To było nasze pierwsze spotkanie z książką i będziemy kontynuować nasze czytelnictwo w  przyszłym semestrze.

W tym dniu walczyliśmy również z nałogiem komórkowym. W szkole, dobrowolnie, oddało swoje „drogocenne” telefony aż 37% wszystkich naszych podopiecznych i to na cały dzień!!! Gratulujemy!!!