Święto Dziękczynienia

Co roku w naszej szkole obchodzimy Święto Dziękczynienia. Tego dnia spotykamy się na wspólnym obiedzie, aby podziękować za miniony rok nauki oraz za obecność ważnych dla nas osób.

Święto to obchodzone jest w USA czwarty czwartek listopada. Historia sięga czasów kolonialnych, a konkretnie 1620 r., gdy na amerykańskiej ziemi pojawili się pierwsi osadnicy z Europy. Zamieszkali oni w Plymouth, a rok po swoim przybyciu zorganizowali wielką ucztę, która miała formę dożynek – była podziękowaniem za obfite plony i udane zbiory. W ten sposób Święto Dziękczynienia stało się symbolem braterstwa, jedności oraz wdzięczności Bogu za opiekę i dary.

Po uroczystym wstępie i modlitwie dziękczynnej Pan Dyrektor pokroił przygotowanego na ten dzień indyka.

Uczniowie z radością oraz ze smakiem skosztowali przygotowanego dania. Również dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w ten dzień przygotowując tradycyjne ciasta.

Zapraszamy do fotorelacji.