Rozpoczęliśmy rekrutację do dwujęzycznej klasy pierwszej SP

Regent – szkoÅ‚a odkrywców talentów

Nasza szkoła to miejsce skupione na uczniu i jego potrzebach, miejsce, w którym każde dziecko rozwija się w swoim tempie i na swój własny sposób. W Szkole Podstawowej Regent wiemy, jak zapewnić edukację na najwyższym poziomie i stworzyć atmosferę, w której rodzą się pasje – naukowe, artystyczne oraz sportowe. Staramy się, aby każdy z naszych uczniów miał możliwość rozwijania swoich zainteresowań, a wszechstronnie wykwalifikowani, przyjaźni nauczyciele sprawiają, że Regent jest miejscem, w którym szacunek i życzliwość do drugiego człowieka jest codziennością.

Regent – szkoÅ‚a otwarta na Å›wiat

Odpowiedzią na potrzeby naszych uczniów są działania służące wyposażeniu ich w umiejętności niezbędne do funkcjonowania we współczesnym świecie. Wierzymy, że nauka języków obcych poszerza horyzonty, umożliwia rozwój i sprzyja efektywnej komunikacji w codziennym życiu, a mądre korzystanie z najnowszych technologii podczas nauki sprawia, że nasi uczniowie są przygotowani do życia we współczesnym, cyfrowym świecie.

Regent – jedyna szkoÅ‚a z dwujÄ™zycznym nauczaniem wczesnoszkolnym

Język angielski w klasach I-III realizowany jest w wymiarze 10 godzin lekcyjnych z podziałem na dwie godziny w ramach podstawy programowej oraz osiem godzin w ramach warsztatów English Music, Art, Games oraz Talk prowadzonych przez nauczycieli obcokrajowców.

We give your children a head start in life!!!

I. Oferta nauczania w klasie pierwszej:

• indywidualne tempo nauczania dla każdego dziecka,
  • klasy 14-16 osobowe,
  • nauka biegÅ‚ego czytania w jÄ™zyku polskim, czytanie podstawÄ… rozwoju dziecka,
  • rozwijanie zainteresowaÅ„ dzieci poprzez uczestnictwo w spektaklach, warsztatach, wystawach, prelekcjach, itp.,
  • nauka jÄ™zyka angielskiego jako drugiego jÄ™zyka, którym dzieci biegle siÄ™ posÅ‚ugujÄ… (10 godz. tygodniowo, zajÄ™cia z obcokrajowcami – Native Speakers), w ramach zajęć English Music, Art, Games, Talk dzieci uczestniczÄ… w różnorodnych zajÄ™ciach dodatkowych prowadzonych w jÄ™zyku angielskim przez nauczycieli obcokrajowców w formie projektów,
  • nauka programowania przy wykorzystaniu platformy Scratch,
  • zapewniamy dzieciom spokój, ciszÄ™ oraz kameralne warunki,
  • aktywność fizyczna dzieci jest dla nas priorytetem (zajÄ™cia na hali, basenie, Å›ciance wspinaczkowej- 4 godziny tygodniowo),
  • współpracujemy ze  specjalistami w zakresie logopedii, gimnastyki korekcyjnej a także z poradniÄ… psychologiczno-pedagogicznÄ…,
  • prace domowe dzieci odrabiają w ramach zajęć pozalekcyjnych – Odrabianki – od poniedziaÅ‚ku do czwartku, w piÄ…tki odrabiane z rodzicami,
  • dzieci zostawiajÄ… książki i zeszyty w szkole – od poniedziaÅ‚ku do czwartku,
  • opieka w godzinach 6:45-17:00,
  • posiÅ‚ki – Å›niadanie, drugie Å›niadanie oraz obiad przygotowywane w szkole przez Lovely Kitchen, menu dostÄ™pne cotygodniowo, II Å›niadanie oraz obiad rodzice opÅ‚acajÄ… w ramach czesnego,
  • rozbudzamy w dzieciach radość  chodzenia do szkoÅ‚y (jest to wielki problem współczesnej szkoÅ‚y).

Jesteśmy szkołą kameralną, wszyscy się znają i pomagają sobie wzajemnie, a swoje założenia opieramy na współpracy z rodzicami, którzy aktywnie uczestniczą w życiu szkoły.

Zajęcia sportowe uczniów to nauka pływania na basenie, zabawa na ściance wspinaczkowej oraz zajęcia ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej.

II. Odpłatność za szkołę

SzkoÅ‚a posiada uprawnienia szkoÅ‚y publicznej i jest finansowana z dotacji paÅ„stwowej i czesnego. Wysokość czesnego wynosi 490 zÅ‚. W cenie zawarte sÄ… zajÄ™cia od 6:45 do 17:00, drugie Å›niadanie oraz obiad (koszt wyżywienia to ok. 200 zÅ‚ – wyżywienie jest obligatoryjne).

W szczególnych przypadkach oraz przy zapisie dwojga dzieci czesne ustalane jest indywidualnie z Dyrektorem szkoły.

III. Przykładowy tygodniowy plan lekcji w roku szkolnym 2017/2018.

• EW – edukacja wczesnoszkolna w podziale na: edukacjÄ™ polonistycznÄ…, muzycznÄ…, plastycznÄ…, spoÅ‚ecznÄ…, przyrodniczÄ… matematycznÄ… i technikÄ™ w ramach podstawy programowej
  • EW angielski – jÄ™zyk angielski w ramach podstawy programowej
  • EW WF – wychowanie fizyczne w ramach podstawy programowej
  • EW Informatyka – w ramach podstawy programowej
  • EW Programowanie – zajÄ™cia z programowania Scratch uczÄ…ce mÅ‚odych ludzi kreatywnego myÅ›lenia, współpracowania oraz wyciÄ…gania wniosków
  • EW Basen – zajÄ™cia na basenie, odbywajÄ…ce siÄ™ co najmniej raz w tygodniu,
  • English Music, Art, Games, Talk – różnorodne zajÄ™cia dodatkowe prowadzone w jÄ™zyku angielskim przez nauczycieli obcokrajowców w formie projektów
  • Zaj. art – zajÄ™cia dodatkowe majÄ…ce na celu stymulowanie rozwoju sfery poznawczej dziecka
  • Odrabianki – zajÄ™cia dodatkowe (nieobowiÄ…zkowe) odbywajÄ…ce siÄ™ od poniedziaÅ‚ku do czwartku, podczas których dzieci otrzymujÄ… pomoc w odrabianiu prac domowych. Dzieci uczestniczÄ…ce w odrabiankach zostawiajÄ… podrÄ™czniki w szkole.

Uczniowie klas I – III majÄ… 10 godzin nauki jÄ™zyka angielskiego. 8 godzin to nauka prowadzona przez nauczyciela obcokrajowca. ZdjÄ™cia z lekcji angielskiego prowadzonej przez PaniÄ… Chris-Ann Graham znajdujÄ… siÄ™ poniżej.

W ramach czesnego uczniowie majÄ… zapewnione I Å›niadania od godz. 9.55 do 10.25 oraz obiad od 12.55 do 13.35. Tygodniowe Menu można sprawdzić klikajÄ…c w link – Menu Lovely Kitchen.

Poniedziałkowe twórcze śniadania w Lovely Kitchen.