Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września o godzinie 12.00 w Naszym Gimnazjum uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość tradycyjnie poprowadził przedstawiciel samorządu klasowego, uczeń klasy III B, Klaudiusz Siedlaczek.

Po komendzie “baczność” i wysłuchaniu rocznicowych syren został odśpiewany hymn a na maszt wciągnięto flagę narodową. Następnie Pan Dyrektor Marek Goerick przywitał wszystkich obecnych i życzył sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym, a prof. dr hab. Wojciech Gajewski (wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego) przekazał życzenia od Rektora Uniwersytetu.

Po tych krótkich wystąpieniach odbyło się przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów naszego Gimnazjum. Każdy z nich otrzymał tarczę i miał przywilej uderzenia w “dzwon kapitański”.

Życzymy naszym wszystkim uczniom ”połamania pióra” w roku szkolnym 2016/2017.

1 September at 12.00 in our Middle School officially started the new school year. The ceremony was led by a representative of the local government class, a student of class III B Klaudiusz Siedlaczek.

After the anniversary anthem was sung and the national flag was hoisted up the mast. Then the director Marek Goerick welcomed all the guests and wished success in the coming school year, and Professor Dr Wojciech Gajewski (researcher at the University of Gdansk) gave greetings from the rector of the University.

After those short speeches, a reception was held to congratulate the new students on becoming a part of the school society. They each received a shield and had the privilege of hitting the „captain bell”.

We wish all of our students good luck in the school year 2016/2017.