Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 – Regent kolejny rok na prowadzeniu

wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opublikowała na swojej stronie internetowej zestawienie wyników egzaminu ósmoklasisty w poszczególnych szkół

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 w województwie

W 2022 roku w mieście  i w regionie Niepubliczna Szkoła Podstawowa Regent z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu drugi już rok z rzędu znalazła się na samym szczycie ze wszystkich przedmiotów!

Nasi uczniowie zdobyli 71% z języka polskiego, 84% z matematyki i 95% z języka angielskiego. Z fenomenalnym wynikiem sumarycznym 83% byliśmy aż o 9% lepsi niż druga w kolejności szkoła elbląska. Szkoła Muzyczna, która zdobyła łącznie 74% (odpowiednio o 9%, 6% i 12% mniej niż Regent). Za Szkołą Muzyczną na elbląskiej liście znalazła się SP nr 11 z wynikiem sumarycznym 68%.

Pełne zestawienie, uwzględniające powiaty elbląski i braniewski, podajemy poniżej.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty w Międzynarodowej Szkole Podstawowej Regent College w Elblągu

W zeszłym roku (zobacz artykuł: Wyniki 2021) nasza szkoła podstawowa również zdobyła najwyższe wyniki w mieście, powiecie, a nawet całym województwie warmińsko-mazurskim.

W tym roku w województwie znaleźliśmy się na trzecim miejscu. Zdobywając zaledwie o dwa punkty procentowe mniej niż szkoła, która uplasowała się na pierwszym miejscu.

Wszystkie trzy szkoły ze szczytu rankingu w województwie napisały egzamin z języka angielskiego na 95% i, co ciekawe, aż trzy spośród pięciu najlepszych szkół w województwie warmińsko-mazurskim to szkoły niepubliczne (zob. zestawienie poniżej).

Gratulujemy jeszcze raz wszystkim naszym Uczniom, ich Nauczycielom i Rodzicom tak wysokich wyników! Brawo!

Źródło danych: OKE Łomża, Informacja o wynikach egzaminu ósmoklasisty w szkołach w 2022 r.