Dni otwarte – reportaż / Open House – reportage

W dniu 08 kwietnia 2016 r. (piątek) o godz. 16:00 już po raz drugi w naszym Gimnazjum odbyły się “Dni Otwarte”. Wszyscy spotkaliśmy się w nasze auli szkolnej a spotkanie poprowadzili przedstawiciele naszego samorządu szkolnego, nasi konferansjerzy: Hubert Drewczyński z kl. II A i Klaudiusz Siedlaczek z kl. II B. Rozpoczęliśmy od przedstawienia pt. “Czerwony Kapturek w wersji współczesnej”, którego autorem jest pani Małgorzata Iwaszkiewicz, pani kierownik naszej biblioteki. Nasz zespół teatralny przygotował również scenki z życia młodzieży polskiej i angielskiej. Oczywiście wszystko było w języku angielskim. Kolejnym punktem było spotkanie rodziców z Dyrekcją szkoły. Pan Dyrektor Marek Goerick zwrócił uwagę na liczbę godzin z języka angielskiego, które są ponad podstawę programową. Jest ich około 500 w cyklu trzyletnim gimnazjum. W tym czasie młodzież udała się na krótkie spotkanie z naszymi Native’ami: Courtney i Rogerem. W ramach tradycji naszej szkoły wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który został przygotowany przez naszych uczniów przy wydatnym wsparciu rodziców (dziękujemy za ciasta !!!). Natomiast podczas zwiedzania, były pokazy eksperymentów w sali chemicznej (pokaz powstawania mydła) oraz nasz etatowy młody artysta Jakub Chechłowski zagrał krótki recital. Wszystkim dziękujemy za zainteresowanie i pomoc w zorganizowaniu naszych “Drzwi Otwartych – Gimnazjum Regent 2016”.

On the 8th of April 2016 at 4pm, „Open House” events took place in our school auditorium for the second time. The meeting was hosted by our students Hubert Drewczyński and Klaudiusz Siedlaczek. At the beginning our school theatre group gave a performance for the guests – they showed „Little Red Riding Hood – modern version” directed by Małgorzata Iwaszkiewicz, the library manager. The actors also presented some humorous scenes showing Polish and English teenage life – all in English. After that, the school director Marek Goerick talked about our school system – he pointed out the extra lessons our students have, it’s 500 in a three – year cycle. At the same time, out teenage guests could participate in exciting classes prepared by our native speaker teachers – Courtney Simonds and Roger Messer. Next, there was time for delicious refreshments prepared by first and second grade students. At the end, our guests had a chance to explore the school building, take part in outchemistry experiments (they produced soap) and listen to some piano music played by our young artist Jakub Chechłowski. We wish to thank everyone for their help and involvement in organizing „Open House” 2016 in Gimnazjum Regent.