Biblioteka

Wchodzący do naszej biblioteki mogą odnieść wrażenie, że przenieśli się do gabinetu prawdziwego pisarza. W przytulnej przestrzeni eleganckie półki uginają się pod ciężarem bogatego księgozbioru, na który składają się tytuły polskie i angielskie: lektury, słowniki, poradniki, literatura popularnonaukowa, literatura dla dzieci i młodzieży oraz literatura metodyczna dla nauczycieli. Stół ze stojącymi przy nim stylowymi skórzanymi fotelami służy jako dodatkowa przestrzeń do nauki, a panie bibliotekarki zawsze chętnie służą pomocą i czytelniczą poradą.

Zbiory biblioteczne udostępniane są uczniom, nauczycielom i rodzicom (w zakresie wyznaczonym potrzebami pedagogizacji).  Do wypożyczania do domu udostępniamy lektury, tytuły literatury pięknej i popularnonaukowej, a na miejscu korzystać można z księgozbioru podręcznego, czasopism i słowników.

Aktualnie w swoich zbiorach posiada również ponad 1000 książek z zakresu literatury pięknej i popularnonaukowej w języku angielskim.

W ramach zajęć bibliotecznych organizowane są m.in. spotkania autorskie z poetami i pisarzami z Polski i spoza jej granic.

Biblioteka pracuje w oparciu o system komputerowy MOL NET+, co umożliwia właściwy komfort w korzystaniu z funkcji informacyjnej biblioteki i dostęp do naszego katalogu online.

Kierownik biblioteki

[tmfshortcode id=”13829″]

Kontakt z biblioteką: biblioteka@regent.edu.pl

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek: 8:00 – 12:00
  • środa: 8:00 – 12:00
  • czwartek: 10:30 -14:30
  • piątek: 8:30 – 11:30

Regulamin biblioteki Regent College – kliknij aby pobrać