Zajęcia plastyczne

Kółko plastyczne to zajęcia skierowane dla uczniów klas I-III.

Kolejne projekty plastyczne jakich podjęli się młodzi artyści były utrzymane w tematyce zimy oraz wiosny.Pierwszą pracą stworzoną  przez młode artystki był zimowy krajobraz wykonany na niebieskich kartkach. Materiałem plastycznym była biała farba i koronka, która kojarzy się z zimowym śniegiem i mrozem.

Zimowe wieczory miały ocieplić wykonane przez dzieci tekturowe serca zawijane we włóczkę, oraz anioły z wytłoczek po jajkach. Wykonanie aniołów było proste, a efekt satysfakcjonujący. Z kartonowego opakowania dzieci wycięły korpus anioła, główkę z waty owiniętą białą bibułą, skrzydła z papieru złożonego w kształt harmonijki. Wszystkie części zostały przyklejone magicznym klejem, anioły miały złote aureole posypane brokatowym pyłem.

Wiosnę artystki przywitały bukietami kwiatów stworzonymi z kolorowego papieru. Wspólny bukiet witał uczestników dni otwartych naszej szkoły. Portret wiosny powstał z mokrych pasteli. Dzięki zabawie łączenia, mieszania kolorów kredek, artystki uzyskały nową indywidualną jakość barw. Ciekawy efekt drobnych witraży powstał z przyklejenia cienkiej bibuły między czarne kontury tulipanów.

Tematem plastycznym była też brzoza. Uczestniczki naklejały taśmę malarską wzdłuż kartki, tak aby stworzyła pnie i konary drzew. Następnie wypełniły kartkę kredkami pastelowymi. Zadanie to wymagało niezwykłej delikatności przy odklejaniu. Czarną kredką wykończyły elementy kory drzew. Dopełnieniem brzozowego pejzażu były motyle z różowego filcu ozdobione cekinami.

Wyjątkowo artystycznie zadowalający efekt, dziewczynki uzyskały tworząc wspólną pracę plastyczną. Wiosenna łąka z pogniecionego papieru pomalowanego farbami akrylowymi, oraz kwiaty wykonane techniką filcowania na mokro zaskoczyły młode artystki. Widać było zadowolenie z osiągniętego wyniku.

Podczas warsztatów “Wielkanocnego zajączka” powstały tekturowe wieńce ozdobione pisankami i koguty z papierowych wytłoczek. W trakcie kółka plastycznego dziewczyny poznają różne techniki. Metoda quilingu , która polega na tworzeniu ozdób stworzonych z pasków papieru skręconych w spirale, posłużyła do udekorowania wielkanocnych jajek. Króliczki z serwetek papierowych były ciekawą propozycją  na wielkanocny stół.

Prowadzone kółko plastyczne przez Panią Dagmarę Burek kształtuje wrażliwość estetyczną, doskonali sprawność manualną młodych artystek.

Dzięki przyjaznej, swobodnej atmosferze podczas zajęć uczestniczki rozwijają swoje indywidualne talenty, czerpią radość z tworzenia i wiarę we własne możliwości.