Warsztaty artystyczne

Czy można zaprzyjaźnić się ze sztuką? Co ciekawego można z takiej znajomości wyciągnąć? Jak wyrażać się w sztuce? Dlaczego warto znać nie tylko historię sztuki, ale dobrze też być na bieżąco?

Na te wszystkie pytania młodzież z klasy 7 miała możliwość poszukać odpowiedzi podczas zajęć w Galerii EL.

Uczniowie słuchali mini wykładu połączonego z działaniami artystycznymi. Mogli rozwijać percepcję, wyobraźnię i umiejętności manualne posiłkując się rozmaitymi technikami plastycznymi.

Młodzież miała okazję do zabawy, eksperymentowania i rozmowy. Uczniowie nie tylko ugruntowali i poszerzyli szkolną wiedzę z zakresu plastyki, ale także wspólnie zastanawiali się, jaką rolę w ich życiu może pełnić sztuka i gdzie w razie potrzeby można ją znaleźć.

To był bardzo twórczo spędzony czas!