Majowe boje na szachownicy

szachy w szkole

W miniony piątek szachiści Regent College Chess Club wzięli udział w turnieju szachowym o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Elblągu. Impreza dla uczniów szkół podstawowych zgromadziła 39 graczy z całego miasta. Nasza piątka już od pierwszej rundy dzielnie walczyła  o miejsca na podium i dopiero ostatnia runda zdecydowała o podziale miejsc. 

Rewelacyjnie zaprezentowali się Krzyś Bernas z klasy III oraz Jakub Jankowski z klasy VIII, którzy legitymują się czwartą kategorią szachową. Obaj uzyskali aż 4,5 na 6 możliwych punktów (punkt za każdą wygraną partię i połówka za remis). Krzyś zajął 3. miejsce w klasyfikacji chłopców, a Jakub – miejsce 4. Występ zaliczyć do udanych może także Szymon Drop z klasy VII, który zdobył 4 punkty i przyczynił się do zdobycia przez naszą drużynę 2. miejsca w klasyfikacji drużynowej, tuż za znakomitą SP1, której bracia Krasowscy „odebrali” naszym złoto i srebro po emocjonującej walce na finiszu. 

Brawa za waleczne serce należą się Michałowi Rucińskiemu, który po początkowych dwóch porażkach zdołał odrobić straty. Za odwagę oklaskiwaliśmy także naszą nową klubowiczkę, Maję Nicpoń, która przecież ledwie dołączyła do klubu, a już wzięła udział w poważnym turnieju i odniosła na nim swoje pierwsze turniejowe zwycięstwo. Oby takich wygranych partii wszyscy nasi młodzi gracze mieli jak najwięcej! 

Głodni sukcesów już w piątek zapowiadali rewanż i obiecali intensywne przygotowania do kolejnych zawodów. Trzymamy kciuki za nich oraz naszych szachistów z liceum.

szachy w szkole