Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września o godzinie 12.00 w naszym Gimnazjum uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2015/2016. Uroczystość poprowadził przedstawiciel samorządu klasowego, uczeń klasy II B Klaudiusz Siedlaczek. Po komendzie “baczność” i wysłuchaniu rocznicowych syren został odśpiewany hymn a na maszt wciągnięto flagę narodową. Następnie Pan Dyrektor Marek Goerick przywitał wszystkich obecnych i życzył sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym, a profesor dr hab Wojciech Gajewski (pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego) przekazał życzenia od rektora Uniwersytetu i zwrócił uwagę na fakt, że wykształcenie jest ważnym elementem tożsamości każdego młodego człowieka.

Po tych krótkich wystąpieniach odbyło się przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów naszego Gimnazjum a każdy z nich otrzymał tarczę i miał przywilej uderzenia w “dzwon kapitański”. Następnie tradycyjnie, uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami klas a rodzice na spotkanie z Dyrekcją szkoły. Życzymy naszym wszystkim uczniom ”połamania pióra” w roku szkolnym 2015/2016.