pasowanie na czytelnika

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła – Wisława Szymborska

Pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej było ogromnym wydarzeniem dla uczniów.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek, oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie zapoznali się z regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek, sami wykonali zakładki do książek, otrzymali dyplomy czytelnicze.

Podczas uroczystości pasowania na czytelnika pierwszoklasiści otrzymali również pakiet książek: „Pierwsze abecadło” oraz „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”. Do książeczek został dołączony alfabet Iwony Chmielewskiej. Książkowy podarunek był związany z kampanię społeczną „Mała książka – wielki człowiek”, organizowaną przez Instytut Książki. Akcja ta ma zachęcać pierwszoklasistów do czytania, rozwijania umiejętności rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, aż w końcu do czerpania przyjemność z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Wydarzenie zostało przygotowane przez Panią Dagmarę Burek

Życzymy wszystkim nowym czytelnikom wielu wrażeń i ciekawych przygód z książką.