mgr Magdalena Ochnio

Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku Oceanografia biologiczna oraz studia magisterskie na Wydziale Biologii UG specjalność Biologia środowiskowa. Posiadam wykształcenie pedagogiczne.

Praca

Jestem nauczycielką biologii i przyrody. Aktywnie udzielam się w życiu szkoły i wspieraniu rozwoju uczniów nie tylko w zakresie wiedzy, ale także umiejętności społecznych i osobistych. Jestem koordynatorką programu Laboratoria
przyszłości.

Zainteresowania

Moje zainteresowania naukowe koncentrują się głównie na poznawaniu neurobiologicznych i neurodydaktycznych mechanizmów uczenia się. Jestem zafascynowana odkrywaniem nowych aspektów w tych dziedzinach oraz rozwijaniem swojej wiedzy na ich temat.

Hobby

Poza nauką, interesuję się naturą, fryzjerstwem oraz nowinkami technologicznymi. Uwielbiam też wspinaczki górskie i długie spacery. To moje ucieczki od codzienności i sposób na relaks.

Cytat

Jednym z moich ulubionych cytatów jest: „Nauka bez miłości to tylko informacja; nauka z miłością to transformacja.”

– Osho.

Myśl ta wskazuje na istotę nawiązywania głębszych, emocjonalnych połączeń z przedmiotem nauki oraz na rolę zaangażowania emocjonalnego w procesie uczenia się i rozwoju osobistego. Innymi słowy, miłość do tego, co się robi, może być kluczem do prawdziwej transformacji i rozwoju.

Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie mojej notatki. Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub chcecie porozmawiać, zawsze jestem otwarta na rozmowę.