mgr Katarzyna Breza

Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej. Ukończyłam pedagogikę szkoły na UG oraz edukację wczesnoszkolną i przedszkolną z logopedią na GWSH. Ukończyłam szkolenie I-go stopnia w zakresie terapii integracji sensorycznej – neurobiologiczne podstawy integracji sensorycznej. W pracy z dziećmi wykorzystuję metody i wiedzę zdobytą podczas szkoleń – m.in. pozytywna dyscyplina oraz schematy wizualnego myślenia jako wstęp do krytycznego myślenia małego dziecka.

Moje zainteresowania naukowe skupiają się wokół świadomości językowej jako komponencie dojrzałości do nauki pisania i czytania oraz wychowania przez sztukę. Swoją zawodową drogę zaczęłam od pracy w przedszkolu. W Regencie, z naszymi najmłodszymi uczniami pracuję od 2021 roku.

Wolny czas lubię spędzać aktywnie. Pływam, spaceruję z moim pieskiem, zwiedzam miejsca bliższe i dalsze na rowerze. Uwielbiam czytać, od literatury historycznej po kryminały. Fascynuje mnie malarstwo, szczególnie kubizm.

„Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.”

– Maria Skłodowska-Curie