Ale się działo… / A lot was going on…

Luty to ciekawy miesiąc!!! Za oknem zimy nie widać, a u nas w szkole, co tydzień ciekawe spotkania! W dniach 15 i 16 lutego nasza młodzież miała warsztaty szybkiego zapamiętywania z panią Agnieszką Majewską pt „Jak lepiej się uczyć” z elementami szybkiego czytania i technik pamięciowych. Poznaliśmy również tzw „mapę mentalną”. Ćwiczenia te na pewno ułatwią nam naukę. Natomiast 17.02. odbyło się spotkanie z panem Bartłomiejem Bujnikiem, starszym specjalistą ds. ochrony przyrody Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Na tych zajęciach dowiedzieliśmy, że gdyby zabrakło na Ziemi owadów, to cywilizacja człowieka przetrwałaby tylko 3 lata, a gatunków owadów na świecie jest ponad 1 000 000. Zajęcia te wzbogaciły naszą wiedzę o faunie i florze Wysoczyzny Elbląskiej. Dnia 24.02, w środę, miało miejsce spotkanie szkoleniowe z instruktorami „Grupy Wodnej”, w ramach nauki nurkowania. Pod wodę zejdziemy 7 i 8 marca na basenie CRW „Dolinka”. Ale będzie się działo !!!

February was a very exciting month in our school. We could participate in different, interesting meetings every week. On the 15th of February, we took part in workshops devoted to speed reading and memorising techniques conducted by Ms Agnieszka Majewska. We learnt about a ‘mental map’. All these exercises will definitely help us learn more effeciently. On the 17th of February, we met an expert on enviromental protection from Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, Mr Bartlomiej Bujnik. We learnt a lot during this meeting; we were told that human civilisation would die out completely withinn 3 years if there were no insects left on the earth. On the 24th of February, we met ‘Grupa Wodna’ instructor, who gave us a special diving training. We are going to do some diving on the 7th and 8th of March in our local swimming pool Dolinka. We can’t wait!!!