Classroom dla klas 1-3

Szanowni Rodzice!

Od poniedziałku 30 marca uruchamiamy platformę e-learningową Classroom dla klas 1-3 szkoły podstawowej. 

Jest to program, z którego możemy korzystać na komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach oraz smartfonach. Na urządzeniach mobilnych można z niego korzystać, instalując dodatkowo aplikację o tej samej nazwie – Classroom.

Rekomendujemy korzystanie z tej aplikacji za pomocą laptopa lub komputera stacjonarnego.

Classroom to jedna z usług G Suite dla szkół i uczelni oferowanej przez firmę Google, czyli zintegrowanego rozwiązania do komunikacji i współpracy, w ramach którego Google oferuje naszej szkole hostowane usługi poczty e-mail, kalendarza i czatu.

Aby korzystać z usługi G Suit dla szkół i uczelni, w tym z programu Classroom należy posiadać:

  • login, który jest także adresem poczty email i ma postać: imie.nazwisko@regent.edu.pl (nie używamy polskich znaków)
  • hasło składające się co najmniej z 8 znaków.

Informacje o loginach i hasłach otrzymali Państwo w wiadomości email. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu do Państwa nie dotarły, prosimy o kontakt z wychowawcami.

W JAKI SPOSÓB ROZPOCZYNAMY KORZYSTANIE Z USŁUGI? PRZECZYTAJ WSZYSTKIE INFORMACJE PONIŻEJ ZANIM PRZEJDZIESZ DO LOGOWANIA SIĘ W KROKU PIERWSZYM.

Krok 1.

Klikając w poniższy przycisk, będą Państwo przekierowani do aplikacji Classroom. Program otworzy się w nowej zakładce przeglądarki (wskazane jest korzystanie z przeglądarki Chrome – jeżeli nie masz kliknij aby pobrać).Krok 2.

Po kliknięciu przycisku powyżej, należy wpisać login i hasło, które otrzymali Państwo od szkoły Regent.

Po akceptacji regulaminu usługi, należy podać własne hasło, które odtąd będzie obowiązywało przy każdym logowaniu.

Krok 3

Po zalogowaniu się na konto (krok 2), należy przyjąć zaproszenie do klasy.

Krok 4

W przypisanej klasie w Classroom zamieszczane będą od 30 marca wszystkie materiały lekcyjne. Z pośrednictwem tej platformy będą odbywać się także zajęcia video z nauczycielami (na żywo).


POMOC TECHNICZNA

W przypadku jakichkolwiek trudności z zalogowaniem się do aplikacji, prosimy o kontakt na adres mailowy marek.goerick@regent.edu.pl.

Zachęcamy równiez do obejrzenia filmu instruktażowego jak korzystać z aplikacji Classroom. Film został przygotowany z myślą o użytkownikach różnych zajęć i kursów i zademonstrowano na nim, w jaki sposób po raz pierwszy zalogować się do aplikacji Classroom.