Platforma e-learningowa Regent College

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Zgodnie z zapowiedzią dla uczniów klas V-VIII SP i 1-3 LO zostały uruchomione grupy na platformie e-learningowej Classroom. Jest to program, z którego możemy korzystać na komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach oraz smartfonach. Na urządzeniach mobilnych można z niego korzystać instalując aplikację o tej samej nazwie -Classroom.

Classroom to jedna z usług G Suite dla Szkół i Uczelni oferowanej przez firmę Google, czyli zintegrowanego rozwiązania do komunikacji i współpracy, w ramach którego Google oferuje naszej szkole hostowane usługi poczty e-mail, kalendarza i czatu.

Każdy uczeń oraz pracownik szkoły ma nieograniczoną ilość miejsca do wykorzystania na Dysku Google, w Gmailu i Zdjęciach Google. W ramach usługi firma Google gwarantuje naszym uczniom i pracownikom dostępność do Gmaila, Kalendarza Google, Google Meet, Dysku Google i Witryn Google przez co najmniej 99,9% czasu, co zapewnia naszej instytucji nieprzerwany dostęp do aplikacji z dowolnego miejsca i urządzenia. Dlatego też możemy w sytuacji w jakiej się znaleźliśmy pracować oraz uczyć się na odległość.

Aby korzystać z usługi G Suit dla Szkół i Uczelni, w tym z programu Classroom należy posiadać:

  • login, który jest także adresem poczty email (w większości przypadków adres email ma postać: imię.nazwisko@regent.edu.pl
  • hasło składające się co najmniej z 8 znaków.

Z tego programu w większości korzystacie czy korzystaliście na zajęciach z informatyki. Jeżeli jednak nie pamiętacie loginu lub hasła to prosimy o przesłanie na adres email marek.goerick@regent.edu.pl informacji o tym.

Poniżej znajdują się bezpośrednie linki do głównych aplikacji pakietu G Suit dla Szkół. Do wszystkich programów logujemy się tym samym loginem i hasłem.


Na zakończenie bardzo prosimy, abyście czas przymusowej kwarantanny spędzili w domu.


Najnowsze wiadomości z Regent College.