Ja i przestrzeń – warsztaty w Galerii El.

Architecture Workshops in Galeria EL.

24 października młodzież z klasa VI SP rozpoczęła kurs: “Kształtowanie przestrzeni – Ja i przestrzeń”. To kurs zorganizowany przez Stowarzyszenie Architektów RP dla młodzieży szkolnej, którego celem jest przybliżenie takich zjawisk jak przestrzeń, jej planowanie, urbanistyka, zabudowa mikro i makro. Pierwsze spotkanie odbyło się w historycznym otoczeniu Galerii El. Naszym mentorem była Pani Adrianna Ronżewska-Kotyńska -Dyrektor CS Galeria El. Warsztaty były udane. Młodzież z wielkim zaangażowaniem brała udział w pracach, komentowała i definiowała otaczającą ją przestrzeń.

Następne warsztaty odbędą się w najbliższy czwartek.Last Thursday, 24 October, our Grade 6 students started a new interesting course “Shaping space – space and I”. It has been organized by the Association of Polish Architects (SARP) for primary school students. Its main goal is to introduce children to the concepts of public space, landscape planning, urban design, micro and macro city development. The first session took place in the historic area of Galeria EL. The Director of the Art Centre Galeria EL, Adrianna Ronżewska-Kotyńska, became our mentor. The workshop she was leading for us turned out a big success: the students got really involved in the work, enthusiastically gave various comments and tried to define the surrounding space.

The next workshop is scheduled for this coming Thursday.