Tęcza na talerzu

Tęcza na talerzu to temat zajęć Cambridge Science. Klasa 3 SP brała udział w jadalnym eksperymencie. To była prawdziwa frajda! Zadanie to wywołało uśmiech na twarzach wszystkich uczniów.

A wszystko, czego potrzebowaliśmy, to paczka kolorowych, mocno barwionych cukierków oraz odrobina ciepłej wody. Trochę cierpliwości i mogliśmy obserwować proces rozpuszczania cukru w wodzie. Dopełnieniem naszych zajęć była praca w parach, polegająca na napisaniu instrukcji w języku angielskim, która chronologicznie opisywała i obrazowała każdą wykonaną przez nas czynność.

Na zajęciach Cambridge Science stawiamy na praktyczne doświadczenia, dzięki którym teorię przekuwamy w praktykę, a zdobyta przez dzieci wiedza na pewno zaowocuje w przyszłości.

Zapraszamy do fotorelacji!