Rowerowy maj / The bike may

Witamy w „Rowerowym Maju”!!! Kampania ta skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Celem jest promocja zdrowego trybu życia oraz komunikacji rowerowej. Pomysł na tę akcję zaszczepił Gdańsk. W zeszłorocznej edycji do gdańskich placówek edukacyjnych dojeżdżało na rowerach, hulajnogach, deskorolkach oraz rolkach ponad 10 000 uczniów, a łącznie zarejestrowano 246 770 aktywnych przejazdów. Znakomita frekwencja i formuła tego rowerowego zrywu sprawiła, że kampania „Rowerowy Maj” z roku na roku przyciąga coraz większą liczbę uczestników. W tym roku po raz pierwszy kampania będzie miała wymiar ogólnopolski i obejmie blisko 200 szkół i przedszkoli w 8 miastach tj. : Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Sopocie, Lublinie, Tczewie oraz właśnie u nas w Elblągu. W Szkole Podstawowej nr 6 oraz w Gimnazjum Anglojęzycznym „Regent”. W naszym mieście chcemy zaszczepić ten pomysł i mamy nadzieję, że dojazdy do szkoły na rowerach staną się standardem dla naszej młodzieży, bez względu na pogodę czy odległość. Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy, na dwóch poziomach: klasowym oraz indywidualnym. Natomiast sukcesem akcji jest nie tylko poprawa ogólnej kondycji dzieci, ale też wyrobienie w nich nawyku codziennych dojazdów do szkoły rowerem, nie tylko w miesiącu maju a nawet do końca roku szkolnego i jeszcze dalej!!! Zapraszamy do wspólnej zabawy!!! Również Państwo możecie skorzystać z niepowtarzalnej okazji i włączyć się w tę niecodzienną inicjatywę. Już teraz dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie tej akcji.

Welcome to the Bike May!!! This campaign is adressed at primary and middle school students and it`s aims are to promote a healthy lifestyle and regular bike commuting. It was Gdansk that has initiated the idea. In the last years’ edition , over 10 000 students commuted to their schools by bikes, scooters, skateboards and rollerblades. In total 246770 rides have been registered. ‘Bike May’ has been growing in popularity and attracting more and more participants every year because of its appealing form. This year, for the first time, the campaign will be conducted on a nationwide scale and will involve approximately 200 schools and kindergartens from eight cities: Warsaw, Gdansk, Gdynia, Sopot, Wroclaw, Lublin, Tczew and our town. Elblag will be represented by Primary School no 6 and Gimnazjum Regent. We wish to popularise the idea of a ‘Bike to School Day’ and we hope that commuting to schools by bikes will become an everyday routine for students, irrespective of the weather or distance. Rivarly is to be a part of the campaign, but in the form of fun only. Students will compete with one another on a class and individual level. However, the benefit of the campaign is not only the improvement of students’ physical condition but also making regular cycling to schools a habit not only in May but for ever. Join us and have un with us! You can also take advantage of this special campaign and participate in it. Warm thanks to our sponsors for their suport.

logo-adobe-pdfZapoznaj się z ulotką Rowerowy Maj

Poniżej umieszczamy fotoreportaż z kampanii, która odbyła się w miesiącu maju 2016