Przez dziurkę od klucza – zaglądamy do klas 1-3

Niby dzień jak co dzień w Szkołach Międzynarodowych Regent College, a jednak gdyby spojrzeć na to jak każdego dnia rozwijamy talenty i predyspozycje naszych dzieci, to nie sposób nie zakończyć tygodnia inaczej niż z uśmiechem zadowolenia na twarzy…

Zapraszamy do śledzenia cyklu „Przez dziurkę od klucza”, w którym na przykładach konkretnych lekcji przybliżać będziemy Wam, jak wygląda nauka w naszej szkole. Rozpoczynamy dziś krótką relacją z lekcji w klasie 2.

2 lutego 2021: lekcja Cambridge Global English w klasie 2 SP.

W klasie drugiej naszej szkoły podstawowej dzieci już drugi rok realizują naukę w ramach programu Cambridge International Education. 10 godzin angielskiego w tygodniu, z czego połowa z native speakerami, pozwala na naukę i przyswajanie języka w sposób bardzo szybki, sprawny i wypełniony zabawą. Dziś na lekcji utrwalaliśmy rozpoznawanie i zapisywanie tzw. tricky words – słów, które sprawiają trudność w zapisie, a których frekwencja jest w języku angielskim bardzo wysoka. Od pierwszej klasy integralną częścią nauczania angielskiego w naszej szkole jest nauka zasad zapisu i trening umiejętności czytania  – robimy to przy użyciu metod wykorzystywanych w szkołach brytyjskich.

Najpierw powtórzyliśmy zestaw 60 słów, nad którymi pracujemy w ostatnim czasie – Matylda i Krzyś wcielili się w rolę nauczycieli i wybierali osoby z klasy, wskazując na wyrazy, które mają odczytać koledzy (zabawa w nauczyciela to zawsze frajda!). Następnie dzieci w parach odczytywały i zapisywały wybrane losowo słowa. Po intensywnej pracy nadszedł czas na  tzw. quiet reading (ciche czytanie) –  każde dziecko wybierało książeczkę z zestawu opracowanego przez Uniwersytet Oxford, którą następnie samodzielnie czytało, podczas gdy nauczyciel podchodził do uczniów indywidualnie, prosząc o odczytanie wybranych zdań. Takie czytanie nie jest dla nas niczym nowym (oprócz bogatej kolekcji literatury angielskiej w szkolnej bibliotece, z której często korzystamy, każde dziecko ma dostęp do wirtualnej biblioteki książek anglojęzycznych dla dzieci Oxford Owl), ale zawsze i niezmiennie niesie wielką radość.

Przygodę kontynuujemy po weekendzie