Wyniki matur 2020 w Elblągu i okolicach

Jakość to dziś słowo-klucz także w edukacji. Kiedy analizujemy wyniki nauczania na poziomie szkoły podstawowej czy średniej, powinno nas zatem interesować nie tylko to, ile osób zdało dany egzamin końcowy, ale także, a nawet przede wszystkim, jakie wyniki osiągnęli. Analizy takiej, zabrakło, niestety w naszych lokalnych mediach, a wielka to szkoda, bo wyniki obalają wiele mitów i weryfikują wiele obiegowych opinii o rankingu szkół w naszym mieście i regionie. W oddzielnym artykule przyglądaliśmy się wynikom egzaminu ósmoklasisty. Link znajduje się na dole artykułu. Tutaj przyjrzymy się wynikom tegorocznych matur.

Jak wynika z danych w tabeli poniżej, przygotowanej na podstawie danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Łomży, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego przy Regent International Schools w roku najlepiej w Elblągu i okolicach zdali maturę z języka polskiego i angielskiego.

Sumarycznie zajęliśmy w rankingu elbląskich szkół średnich drugie miejsce, uzyskując wynik 75% i zaledwie dwoma punktami procentowymi ustępując II LO. Jest to wynik znakomity, jak na szkołę, która pierwszy raz w swojej historii przeprowadzała egzaminy dojrzałości! Takiego wyniku pozazdrościć może nam wiele innych szkół, które w mieście i regionie uchodzą za prestiżowe. Dla porównania możemy też dodać, że najlepsze liceum w Braniewie – Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Nowowiejskiego – uzyskało wynik o 9% niższy od naszego, a najlepsza szkoła średnia w powiecie elbląskim (Liceum Sztuk Plastycznych) – wynik o 11 % niższy.

Z angielskiego średni procentowy wynik maturzystów w liceum Regent College International Schools to bardzo wysokie 93.8% (następne w kolejności są II LO z wynikiem 91,4% i LO w Zespole Szkół Pijarskich z wynikiem 86,2%). Z języka polskiego maturzyści z Regenta również pozostawili innych abiturientów w tyle, uzyskując średnią 70,8% (dalej w kolejności są LO w Zespole Szkół Pijarskich z wynikiem 67,9% i II LO z 62,6%). Najmocniejsi byliśmy zatem z przedmiotów humanistycznych. Wyniki z matematyki plasują nas w połowie rankingu.

Wyniki matur (a także wspomniane już wyniki egzaminów ósmoklasisty) mówią same za siebie. Nauka w Regent College to przepustka na najlepsze studia (przy przyjęciu na studia jedynym kryterium są przecież właśnie wyniki matur). To także znakomite przygotowanie językowe do zgłębiania różnych dziedzin wiedzy w języku angielskim na studiach w kraju i zagranicą. Już teraz w naszym liceum uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach z chemii, biologii, fizyki, geografii i matematyki prowadzonych po angielsku – jesteśmy pod tym względem unikalni. 

W szerszej perspektywie to także kolejny dowód na to, że podstawy, na których budujemy markę Regent College International Schools – nauka w małych zespołach klasowych, znakomita kadra, indywidualne podejściem do ucznia i dodatkowe godziny zajęć (w tym m.in. język angielski z native speakerami na wszystkich poziomach edukacji), to przepis na sukces. 

Zapraszamy zatem do zapoznania się z ofertą naszego liceum. Wkrótce wzbogacimy ją jeszcze o kilka niezwykle atrakcyjnych punktów. Więcej informacji ujawnimy już wkrótce. 

Tabela nr 1. Wyniki egzaminu maturalnego 2020 w Elblągu oraz wybranych szkołach powiaty elbląskiego i braniewskiego. Opracowano na podstawie materiałów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży: https://www.oke.lomza.pl/jsmallfib_top/wyniki/matura/2020/szkoly/warminsko-mazurskie/M_Elblag.pdf oraz https://www.oke.lomza.pl/jsmallfib_top/wyniki/matura/2020/szkoly/warminsko-mazurskie/elblaski.pdf oraz https://www.oke.lomza.pl/jsmallfib_top/wyniki/matura/2020/szkoly/warminsko-mazurskie/braniewski.pdf

 


Najnowsze wiadomości z Regent College.

  • Konkurs ” Mam Talent”
    W dniu 18.06 w naszej szkole odbyła się I edycja świetlicowego konkursu „Mam Talent” dla uczniów klas I-IV, podczas którego Czytaj więcej ..
  • Edukacja prawna
    Klasa II i III SP wzięły udział w lekcji dotyczącej edukacji prawnej w Sądzie Okręgowym w Elblągu.  Co było celem Czytaj więcej ..
  • Teatr Muzyczny
    Uczniowie klas I-III SP odwiedzili Teatr Muzyczny. Wyruszyliśmy w magiczną, muzyczną podróż z Wiecznym Chłopcem, Wendy i jej braćmi. Spektakl Czytaj więcej ..

Wyniki egzaminu ósmoklasisty i maturalnego 2020 r. w Elblągu i okolicach.


We give your children a head start in life!!