Wycieczka historyczna

Uczniowie klasy 7 wybrali się na wycieczkę historyczną do trzech miast. W Pelplinie podziwiali wspaniałe zbiory sztuki sakralnej, zgromadzone w zasobach Diecezji Pelplińskiej, łącznie z jedynym oryginalnym egzemplarzem Biblii Gutenberga przechowywanym w Polsce.

W Gniewie obejrzeli Zamek w stylu średniowiecznym, który został zbudowany na przełomie XIII i XIV wieku z pięknym widokiem na Wisłę.

Zwieńczeniem wycieczki były warsztaty edukacyjne Mayday, mayday, mayday w  Centrum Konserwacji Wraków Statków Oddział Narodowego Muzeum Morskiego w Tczewie. Nasi Uczniowie dowiedzieli się mi.in, jak można ewakuować się ze Statku. Cała wycieczka okraszona była piękną słoneczną pogodą mimo ciemnych chmur widocznych dookoła na horyzoncie.