Mikołajkowy Turniej Szachowy.

St Nicholas Chess Tournament.

W piątek 6 grudnia w ESM Sielanka, w klubie Szachowym „Skoczek” odbył się turniej szachowy z okazji dnia św. Mikołaja. W szranki na dystansie 7 rund z tempem gry 10 minut na partię stanęło 51 uczniów elbląskich podstawówek. W tej edycji barw naszej szkoły broniło 7 młodych szachistów. Występ podopiecznych instruktora dr Krzysztofa Martowicza należy ocenić jako duży sukces, tym bardziej, że dla niektórych był to dopiero pierwszy występ w prawdziwym turnieju z zegarami.

Najsilniejszym reprezentantem drużyny Regenta okazał się Berkay, który otarł się o podium, zdobywając miejsce 5. z dorobkiem 5 punktów z 7 partii (+5 -2 =0). Na szczególne uznanie zasługuje też rezultat Ignacego Berneckiego, który rezultatem 4.5 pkt (+4 -2 =1) wywalczył miejsce 12. Dalej uplasowali się Franciszek Olechnowicz oraz Hubert Skrobotun, którzy wygrali po 4 partie. Młodsi gracze z klas 5 i 6 również zdobyli cenne doświadczenie i razem ze starszymi kolegami będą przygotowywać się do kolejnych turniejów.

Mamy nadzieję, że kolejne miesiące treningów przyniosą w efekcie naszym szachistom pierwsze kategorie szachowe oraz liczne nagrody i medale.
To celebrate St Nicholas Day the Elbląg Chess Club ‘Skoczek’ organised another edition of the traditional chess tournament for primary schools on Friday, 6 December. More than 50 young participants from a number of schools played 7 rounds with the time limit of 10 minutes per game. The 7 members of our school’s team (coached by dr Krzysztof Martowicz) were very successful, especially given the fact that for most of them it was their first real chess tournament.

The strongest player of Team Regent turned out to be our friend Berkay who got 5 points (+5 -2 =0) and finished 5th, having fought for the podium for most of the tournament. Ignacy Bernecki’s performance must also be praised as he was only 0.5 point behind with 4.5 pts (+4 -2 =1) and took the 12th place. Further down the table were his two classmates Franciszek Olechnowicz and Hubert Skrobotun who won 4 games each. The three youngest players from grades 5 and 6 also gained valuable experience and are going to prepare for the next competitions along with their older team mates.

We hope that the next months of training will result in our players achieving their first chess categories and winning numerous prizes and medals.
Najnowsze wiadomości z Regent College.

  • Wiosenny Turniej Szachowy
    We wtorek 26 marca w Liceum Regent po raz kolejny zebrali się najlepsi szachiści naszej podstawówki oraz liceum. W wiosennym Czytaj więcej ..
  • Życzenia na Wielkanoc
    W czasach gdy tempo życia i ilość obowiązków nie pozwalają często zaczerpnąć głębszego oddechu w ciągu dnia, życzymy Państwu, by Czytaj więcej ..
  • Kiermasz Wielkanocny
    25.03.2024 w świetlicy szkolnej odbył się Kiermasz Wielkanocny, na którym można było kupić ozdoby świąteczne oraz ciasta wielkanocne przygotowane przez Czytaj więcej ..

Wyniki egzaminu ósmoklasisty i maturalnego 2020 r. w Elblągu i okolicach.


We give your children a head start in life!!