Konkurs twórczości własnej – Nie piszę do szuflady

konkurs literacki

Konkurs literacki - "Nie piszę do szuflady"

Masz bujną wyobraźnię, a swoje myśli chętnie „przelewasz” na papier? Jeśli tak, weź udział w szkolnym konkursie własnej twórczości.

Daj się ponieść fantazji i sam zdecyduj, o czym napiszesz. Inspiracją do przygotowania zadania może być jakieś wydarzenie, które Ci się spodobało. Być może w czasie zbliżających się ferii zimowych wydarzy się coś, co będzie impulsem do powstania  ciekawego tekstu.

Pamiętaj o tym, że praca nie może być nigdzie wcześniej publikowana ani nagradzana. Podpisane zadanie konkursowe złóż w bibliotece szkolnej do 28 lutego 2022 r. Termin rozstrzygnięcia zależny jest od ilości złożonych prac.

Cele konkursu:

• podniesienie świadomości kulturotwórczej;
  • uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka polskiego;
  • rozwijanie umiejętności pisarskich;
  • zachęcenie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez chętnych uczniów:

• komiksu – klasy 1-3,
  • opowiadania – klasy 4-6,
  • dwóch wierszy – klasy 7-8.

W swojej pracy możesz podjąć dowolną tematykę. Liczymy na Twoją pomysłowość i oryginalne ujęcie wybranego tematu. Praca musi być staranna i czytelna – może być napisana odręcznie bądź na komputerze. Dymki w komiksach mogą zostać wydrukowane.

Zasadu udziału w konkursie literackim.

Każdy uczestnik może zgłosić samodzielnie przygotowaną pracę:

• historyjkę w formie komiksu, składającą się z minimum 10 obrazków – klasy 1-3,
  • opowiadanie liczące około 250 słów – klasy 4-6,
  • dwa wiersze – klasy 7-8.

Podpisane zadanie konkursowe należy złożyć w szkolnej bibliotece do dnia 28 lutego 2022 r.

mgr Dorota Truszkowska

Organizator konkursu - nauczyciel języka polskiego

Termin składania prac mija 28 lutego 2022 r. Pracę należy złożyć w bibliotece szkolnej.

Wszyscy wygrywają, a autorzy najlepszych prac otrzymają cenne nagrody. Więcej informacji udzielę osobiście.