Code Week

Nasza szkoła została jednym z laureatów konkursu „1000 pierwszych organizatorów” zorganizowanego w ramach jubileuszowej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania (Codeweek).

W ramach konkursu zorganizowaliśmy turniej gier planszowych pt. „Świąteczne historie”.

Klasy I-V SP stworzyły gry planszowe o tematyce świątecznej, jednak, jak na ciekawe planszówki przystało – tematyka była niezwykle przewrotna i pełna tajemniczych zwrotów akcji. Powstały następujące gry: Grinch vs Elves – Bitwa o Laponię, Poszukiwacze zaginionej Gwiazdki, Gdzie jest Pani Pierniczkowa?, Magiczny pociąg i Kto myszkował w gabinecie św. Mikołaja?!

Tworzenie gier okazało się świetnym sposobem na utrwalenie zdobytej wiedzy. Mogliśmy wykorzystać w działaniu nasze talenty oraz pracować nad umiejętnością współpracy w zespole i rzetelną realizacją powierzonych zadań.

Zapraszamy do fotorelacji!