Nabór do klasy 1 Liceum 🇺🇸🇬🇧

Już teraz otwórz się na świat! – Nabór do klasy pierwszej Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego Regent College.

Zbliża się chwila, na którą czekałeś/czekałaś od dawna – zakończenie szkoły podstawowej i wejście w nowy etap życia, który rozpoczyna się przekroczeniem progu szkoły średniej.  Patrzysz w lustro, zastanawiasz się nad wyborem szkoły i zadajesz sobie cztery pytania:

 1. Czego oczekuję od swojej nowej szkoły? 
 2. Na czym szczególnie mi zależy? 
 3. Jakie warunki powinna spełniać szkoła, aby pozwoliła mi rozwinąć skrzydła i dała przepustkę na studia, o jakich marzę? 
 4. Co powinna oferować, by najbliższe cztery lata nie sprowadzały się tylko do nauki, ale by można je do końca życia wspominać z uśmiechem na twarzy? 

Myślisz sobie: „Poważne pytania i poważna decyzja przede mną. Decyzja, która wpłynie pewnie na całe moje życie. Trudna decyzja…”.

Trudna? Zapoznaj się z ofertą naszego Międzynarodowego LO Regent College w Elblągu, a przekonasz się, że wcale nie taka trudna, ponieważ właśnie u nas drzwi na świat otwierają się jak nigdzie indziej!

Poniżej przedstawiamy sylwetkę naszego unikalnego liceum. Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej, zadać pytania i poznać nauczycieli, wpadnij na nasze spotkanie informacyjne, które – w zastępstwie zwyczajowych Dni Otwartych – organizujemy online 24 kwietnia 2020 r. o godz. 1800.


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych podjęciem nauki w naszym Międzynarodowym Liceum Ogólnokształcącym na SPOTKANIE ONLINE z mgr Mariuszem Krajewskim (dyrektorem pedagogicznym) i mgr Anną Panfil (wychowawczynią klasy 1 LO od września 2020). Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia 2020 r. o godzinie 1800. Dołączyć będzie można do niego, klikając w link, który na 15 minut przed spotkaniem opublikujemy na naszej stronie i na profilu szkoły na Facebooku. W trakcie spotkania będzie można szczegółowo poznać ofertę szkoły, porozmawiać z wychowawcą i zadawać pytania. Zapraszamy serdecznie! 

mgr Anna Panfil
nauczyciel chemii i przyrody w języku angielskim
Studia wyższe magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Chemii. Ze szkołą Regent jestem związana od 2002 roku, kiedy to rozpoczęło swoją działalność Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych – byłam jedną z jego pierwszych absolwentek. Tytuł licencjata filologii angielskiej uzyskałam pod opieką naukowo-dydaktyczną Uniwersytetu Gdańskiego.
Moje zainteresowania są dosyć klasyczne – literatura (zwłaszcza z zakresu inżynierii chemicznej), oraz podróże (szczególnie na Sycylię, gdzie chciałabym zamieszkać doczekawszy szczęśliwie emerytury).

Moje motto: “Minds are like parachutes – they only function when open” Thomas Dewar.
anna.panfil@regent.edu.pl
mgr Anna Panfil
nauczyciel chemii i przyrody w języku angielskim
anna.panfil@regent.edu.pl
mgr Mariusz Krajewski
Wicedyrektor

Z wykształcenia historyk (tytuł magisterski zdobyty na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego w 1990 roku).

Nauczyciel historii z wieloletnim doświadczeniem i jeszcze wielką pasją do nauczania. W 2002 r. w drodze awansu zawodowego uzyskał stopień nauczyciela dyplomowanego. Od 2014 jako Wicedyrektor sprawuje opiekę nad procesem kształcenia w Szkołach Anglojęzycznych Regent.

Mariusz Krajewski, MA, is the Deputy Director at Regent International Schools in Elblag. He qualified as a history teacher from the School of History at Gdańsk Univeristy in 1990 and has been teaching history, with a great passion and enthusiasm, since then. In 2002 he obtained the title of certified teacher and since 2014 he has been supervising and supporting the school teaching staff as the Deputy Director.

mariusz.krajewski@regent.edu.pl
mgr Mariusz Krajewski
Wicedyrektor
mariusz.krajewski@regent.edu.pl

Na co możesz liczyć, jeśli od września 2020 roku dołączysz do grona licealistów w Szkołach Międzynarodowych Regent College?

 • na możliwość wyboru pomiędzy trzema modułami: medycznym, humanistycznym i politechnicznym:
 1. Jeśli myślisz o przyszłości jako lekarz, kosmetolog lub technolog żywności – wybierz profil medyczny, na którym nauka odbywa się w konwencji dwujęzycznej z wykładowym językiem angielskim, z rozszerzeniami z biologii i chemii.
 2. Jeżeli chciałbyś w przyszłości zostać prawnikiem, dziennikarzem czy psychologiem, lub po prostu masz duszę humanisty – wybierz profil humanistyczny z rozszerzeniem z języka polskiego, historii i języka angielskiego.
 3. Jeśli natomiast widzisz siebie jako inżyniera, technologa lub wynalazcę, która zmienia bieg historii – wybierz profil politechniczny z rozszerzeniem z matematyki, fizyki i języka angielskiego.
 • na przyjazną, międzynarodową atmosferę, gdzie rodzą się niezwykłe przyjaźnie, gdzie szacunek i tolerancja to nie hasła, ale codzienność, gdzie wspólnie tworzymy niezwykłą społeczność (do naszej szkoły uczęszczają obecnie uczniowie z 9 krajów),
 • na klasę liczącą nie więcej niż 20 uczniów, a co za tym idzie, na naukę w bardzo komfortowych warunkach, 
 • na zespół entuzjastycznych nauczycieli, z doświadczeniem w pracy w Polsce i za granicą, w szkołach i na uczelniach wyższych, którzy mają czas dla każdego ucznia, 
 • na plan lekcji, który gwarantuje, że dzień szkolny będziesz kończyć najpóźniej o 15:25, i w którym aż godzina przewidziana jest na przerwę na lunch (a nie ma lepszego sposobu, by ją spędzić, niż zajadając pyszności w naszej przytulnej Lovely Kitchen – przejrzyjcie nasze menu LINK i przekonajcie się sami!)
 • na poziom nauczania języka angielskiego, który nie ma sobie równych – oferujemy nie tylko największa w regionie liczbę godzin nauki języka angielskiego, prowadzonej przez wyśmienitych anglistów, ale też zajęcia z native speakerami i przygotowanie do egzaminów FCE oraz CAE. Nie ograniczamy się jednak wyłącznie do samych lekcji języka angielskiego – wybrane przedmioty są w naszym liceum również wykładane w języku angielskim. Co więcej, wszystkie zajęcia językowe odbywają się w grupach liczących maksimum 10-12 osób. 
 • na możliwość wyboru języka dodatkowego spośród francuskiego, hiszpańskiego i niemieckiego (tutaj również zajęcia odbywają się w małych grupach),
 • na wycieczki rowerowe, zajęcia na sali gimnastycznej i siłowni, grę w golfa i leśne marszobiegi w ramach zajęć WF, 
 • na udział w projektach międzynarodowych Erasmus+,
 • na atrakcyjne wycieczki zagraniczne (Londyn odwiedzamy regularnie, w tym roku szkolnym odwiedziliśmy też Włochy, a rok wcześniej dotarliśmy również za ocean), spływy kajakowe, nocne wyprawy po Mierzei Wiślanej i na bogatą ofertę imprez specjalnych. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii na Flickr, którą liceum dzieli razem ze szkołą podstawową – znajdziecie tam fotorelacje nie tylko z wycieczek po Europie i świecie, ale też zdjęcia m.in. ze Święta Dziękczynienia, z Dnia Krawaciarza i Dnia Pączkojada. Jest też nasza słynna już Nocka w Regencie (Sleepover@Regent), ale obawiamy się, że szczegóły tego akurat wydarzenia są ściśle taje i dostępne tylko dla Regenciaków… ;).
 • na autorski projekt biblioteki szkolnej wspierającej czytelnictwo w języku polskim i angielskim, 
 • na wsparcie pedagoga szkolnego.
W zeszłym roku uczniowie Regent College zwiedzali wschodnie wybrzeże USA w trakcie 10 dniowej wycieczki szkolnej. 🗽

Gdyby zamknąć naszą ofertę w jednym zdaniu, brzmiałoby ono tak: tylko w Międzynarodowym Liceum Ogólnokształcącym Regent tak wszechstronnie i w tak komfortowych warunkach przygotujemy Cię do studiów w kraju i za granicą, zapewniając po drodze mnóstwo atrakcji. Jeszcze się wahasz?

Inne ważne informacje dotyczące rekrutacji:



Najnowsze wiadomości z Regent College.


Wyniki egzaminu ósmoklasisty i maturalnego 2020 r. w Elblągu i okolicach.


We give your children a head start in life!!