🎄 Kiermasz świąteczny dla Marysi

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Przyjaciele i Sympatycy!

Jak co roku tak i teraz chcielibyśmy zaprosić Was do wspólnego rozsiewania świątecznego czaru. Tym razem w postaci wsparcia rehabilitacji małej Marysi cierpiącej na bardzo poważną wadę ośrodkowego układu nerwowego.

Ponieważ nie możemy w tym roku zorganizować, tak jak co roku, popularnego kiermaszu ciast i szlachetnej paczki, nasz Jarmark świąteczny przyjmie w tym roku wyłącznie formę licytacji online.

Już w poniedziałek, 7 grudnia, na naszej stronie FB https://www.facebook.com/regent.elblag pojawią się posty z poszczególnymi licytacjami. Licytujemy w komentarzach pod postem. Wylicytowane przedmioty będą do odbioru w sekretariacie szkoły.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tej szlachetnej akcji, a już teraz mogą Państwo zobaczyć licytowane przedmioty, których zdjęcia znajdują się w galerii na końcu tego postu.

Połączmy siły i serca dla Marysi!

Marysia urodziła się jako wcześniak w 35 tygodniu ciąży w zamartwicy. Zaraz po urodzeniu stwierdzono u niej wadę ośrodkowego układu nerwowego pod postacią agenezji ciała modzelowatego. Niewykształcone połączenie między półkulami mózgu nie pozwala jej rozwijać się prawidłowo i blokuje dotarcie informacji do mózgu. 

Marysia jest opóźniona psychoruchowo, ma obniżone napięcie mięśniowe oraz zaburzenia połykania, przez co wszystkie pokarmy podawane są jej przez sondę. Marysia wymaga intensywnej rehabilitacji i jest pod stałą opieką specjalistyczną. Zebrane środki pozwolą na finansowanie trwającej wciąż diagnostyki w zakresie nierefundowanych badań, pielęgnacji a także codziennej rehabilitacji, która jest obecnie jedynym sposobem, jaki zna medycyna, aby pomóc Marysi. 
Najnowsze wiadomości z Regent College.


Wyniki egzaminu ósmoklasisty i maturalnego 2020 r. w Elblągu i okolicach.


We give your children a head start in life!!