Cambridge English: Young Learners

Zapewnij swojemu dziecku lepszy start w nauce języka angielskiego

Cambridge English: Young Learners to seria motywujących testów sprawdzających umiejętności językowe poprzez zabawę, przeznaczonych specjalnie dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Istnieją trzy poziomy trudności testów – Starters, Movers i Flyers. Dzięki temu uczniowie mają jasno wytyczoną ścieżkę stopniowego rozwoju umiejętności językowych.

YLE jest egzaminem przeznaczonym dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Daje możliwość doskonalenia oraz rozwijania umiejętności językowych, a co najważniejsze motywuje dzieci do dalszej nauki. Egzamin ten pozwala sprawdzić postępy dzieci na płaszczyznach: mówienia, pisania, rozumienia ze słuchu i czytania w języku angielskim. Egzamin ten można zdawać w ciągu całego roku i jest on przeprowadzany w szkole/instytucji, w której dziecko się uczy.

Jest to egzamin, który można zdawać na trzech poziomach:

YLE Starters

pobierz informację dla kandydatów, ulotka dla rodziców.

Egzamin Cambridge English: Starters, znany również jako Young Learners English: Starters, to pierwsze kroki dziecka w zakresie nauki języka. Test w sposób zabawny i motywujący zapoznaje dzieci z używanym na co dzień pisanym i mówionym językiem angielskim.

Egzamin Cambridge English: Starters to pierwszy z trzech egzaminów Cambridge English: Young Learners przeznaczonych dla dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej.

Cambridge English: Starters jest skonstruowany tak, by motywować dzieci oraz rozwijać ich pewność siebie w posługiwaniu się językiem angielskim. Egzamin:

 • jest oparty na znajomych tematach i sytuacjach;
 • rozwija umiejętności potrzebne dzieciom, by komunikować się w języku angielskim.

W miarę nabierania pewności siebie rośnie motywacja dzieci do nauki angielskiego i posługiwania się nim na bardziej zaawansowanym poziomie.

Na jakim poziomie zaawansowania znajduje się egzamin Cambridge English: Starters?

Egzamin Cambridge English: Starters jest nieco poniżej poziomu podstawowego A1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR). Daje on dzieciom solidną podstawę do nauki języka ipozwala ustalić, jak radzą sobie z angielskim.

Egzamin obejmuje wszystkie cztery kompetencje językowe: słuchanie, mówienie oraz czytanie i pisanie.

Egzaminu Cambridge English: Starters nie można nie zdać. Każde dziecko otrzymuje certyfikat Cambridge English dla uczczenia osiągnięć. Takie podejście pomaga dzieciom nabrać pewności siebie i nagradza rozwój umiejętności komunikacji.

YLE Movers

pobierz informację dla kandydatówulotka dla rodziców.

Egzamin Cambridge English: Movers, znany również jako Young Learners English: Movers, to kolejny krok dziecka w nauce języka po przystąpieniu do egzaminu Cambridge English: Starters. Jest to doskonały sposób, aby pomóc dzieciom rozwijać znajomość języka i robić dalsze postępy w angielskim.

Cambridge English: Movers to drugi z trzech egzaminów Cambridge English: Young Learners przeznaczonych dla dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej.

Egzamin Cambridge English: Movers przeznaczony jest dla dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej. Opracowano go tak, aby pomóc dzieciom nabierać pewności siebie w używaniu języka angielskiego w miarę nabywania kompetencji językowych.

Egzamin Cambridge English: Movers to drugi z trzech egzaminów Cambridge English: Young Learners. W miarę nabierania pewności siebie i umiejętności, dzieci kontynuują naukę i krok po kroku rozwijają umiejętności w posługiwaniu się angielskim, przechodząc na poziom zaawansowania Cambridge English: Flyers lub Cambridge English: Key for Schools.

Egzamin Cambridge English: Movers jest skonstruowany tak, by motywować dzieci oraz zwiększać ich pewność siebie w posługiwaniu się językiem angielskim. Egzamin:

 • jest oparty na znajomych tematach i sytuacjach;
 • rozwija umiejętności potrzebne dzieciom, by komunikować się w języku angielskim.

W miarę nabierania pewności siebie dzieci nabierać będą motywacji do nauki angielskiego i posługiwania się nim na wyższym poziomie zaawansowania.

Na jakim poziomie zaawansowania jest Cambridge English: Movers?

Egzamin Cambridge English: Movers znajduje się nieco poniżej poziomu podstawowego A1 wedługEuropejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR). Na tym poziomie można oczekiwać, że dziecko:

 • rozumie podstawowe polecenia lub uczestniczy w prostej rzeczowej rozmowie na przewidywalny temat;
 • rozumie podstawowe stwierdzenia, polecenia lub informacje;
 • wypełnia proste formularze i sporządza notatki, zapisuje czas, daty i nazwy miejsc.

Egzamin obejmuje wszystkie cztery kompetencje językowe: słuchanie, mówienie oraz czytanie i pisanie.

Egzaminu Cambridge English: Movers nie można oblać. Każde dziecko otrzymuje certyfikat Cambridge English dla uczczenia osiągnięć. Takie podejście pomaga dzieciom nabrać pewności siebie i nagradza rozwój umiejętności komunikacji.

YLE Flyers

pobierz informację dla kandydatówulotka dla rodziców.

Egzamin Cambridge English: Flyers, znany również jako Young Learners English: Flyers, to kolejny krok dziecka w nauce języka po przystąpieniu do egzaminu Cambridge English: Movers. To znakomity sposób wykazania, że dzieci radzą sobie z używanym na codzień mówionym i pisanym językiem angielskim na poziomie podstawowym.

Egzamin Cambridge English: Flyers ma najwyższy poziom zaawansowania spośród trzech zabawnych i motywujących egzaminów Cambridge English: Young Learners przeznaczonych dla dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej.

Egzamin Cambridge English: Flyers przeznaczony jest dla dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej; skonstruowano go tak, aby dzieci nabierały pewności siebie i jeszcze bardziej rozwijały umiejętność posługiwania się angielskim.

Egzamin Cambridge English: Flyers odpowiada najwyższemu poziomowi zaawansowania spośród trzech egzaminów Cambridge English: Young Learners. Po przystąpieniu do egzaminu Cambridge English: Flyers, dzieci mogą zacząć uczyć się do następnego egzaminu:

 • Cambridge English: Key for Schools
 • lub Cambridge English: Preliminary for Schools

Zdanie tych egzaminów potwierdzają certyfikaty uznawane na całym świecie przy rekrutacji na studia i do pracy.

Egzamin Cambridge English: Flyers jest skonstruowany w sposób, który motywuje dzieci i pomaga im nabierać pewności siebie w posługiwaniu się językiem angielskim. Egzamin:

 • jest oparty na znajomych tematach i sytuacjach;
 • rozwija kompetencje potrzebne dzieciom do komunikacji w języku angielskim.

W miarę nabierania pewności siebie rośnie motywacja dzieci do nauki angielskiego i posługiwania się nim na bardziej zaawansowanym poziomie.

Na jakim poziomie zaawansowania znajduje się egzamin Cambridge English: Flyers?

Egzamin Cambridge English: Flyers znajduje się na poziomie Biegłości A2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR). Na tym poziomie dzieci potrafią:

 • zrozumieć prosty język angielski w piśmie;
 • komunikować się w znanych im sytuacjach;
 • rozumieć krótkie wypowiedzi i proste polecenia słowne;
 • rozumieć podstawowe wyrażenia i zwroty i ich używać;
 • przedstawić się i odpowiedzieć na proste, dotyczące ich samych pytania;
 • rozmawiać z rodzimymi użytkownikami języka angielskiego mówiącymi w sposób wyraźny i powoli;
 • pisać krótkie, proste wypowiedzi.

Egzamin obejmuje wszystkie cztery kompetencje językowe: słuchanie, mówienie oraz czytanie i pisanie.

certyfikaty

Informacje o terminach zapisania oraz egzaminy znajdują się na stronie: Terminarz egzaminów