G Suite

G Suite dla Szkół i Uczelni (dawniej Google Apps dla Szkół i Uczelni) to zintegrowane rozwiązanie do komunikacji i współpracy, w ramach którego Google oferuje naszej szkole hostowane usługi poczty e-mail, kalendarza i czatu.

G Suite dla Szkół i Uczelni to wersja G Suite składająca się z podstawowych usług G Suite wraz z usługą Google Vault dla wszystkich użytkowników naszej szkoły. G Suite dla Szkół i Uczelni obejmuje też internetową usługę „Classroom”, dzięki której możemy tworzyć zajęcia grupowe oraz uczestniczyć w nich jako nauczyciele i uczniowie. W ramach Classroom tworzymy zajęcia grupowe i uczestniczymy w nich. Nauczyciele przydzielają i oceniają zadania, a uczniowie wyświetlają je i odsyłają do sprawdzenia.

Każdy uczeń oraz pracownik szkoły ma nieograniczoną ilość miejsca do wykorzystania na Dysku Google, w Gmailu i Zdjęciach Google. W ramach usługi firma Google gwarantuje naszym uczniom i pracownikom dostępność do Gmaila, Kalendarza Google, Google Talk, Dysku Google i Witryn Google przez co najmniej 99,9% czasu, co zapewnia naszej instytucji nieprzerwany dostęp do aplikacji z dowolnego miejsca i urządzenia.

ZALOGUJ SIĘ DO APLIKACJI G SUITE

Nasi uczniowie i nauczyciele mogą korzystać bezpłatnie z następujących aplikacji:

Classroom
Classroom
Poczta
Poczta
logo_calendar_128px
Kalendarz
logo_drive_128px
Dysk
logo_docs_128px
Dokumenty
logo_sheets_128px
Arkusze
logo_forms_128px
Formularze
logo_slides_128px
Prezentacje
logo_contacts_128px
Kontakty
logo_groups_128px
Grupy dyskusyjne
logo_sites_128px
Witryny

 

logo_vault_128px
Vault

Zalety G Suite:

Dostęp z dowolnego miejsca

Wszystko, co robimy w G Suite dla Szkół i Uczelni, jest automatycznie zapisywane w bezpiecznej chmurze, opartej na najnowszej technologii internetu. To oznacza, że uzyskujemy dostęp do e-maili, dokumentów, kalendarzy i witryn – a także je edytujemy – niemal z każdego telefonu czy tabletu. Zawsze i wszędzie.

Współpraca uczniów i nauczycieli w zespołach

To właśnie łatwa współpraca jest tym, co wyróżnia G Suite. Narzędzia do tworzenia witryn i dokumentów oferują możliwości edytowania w czasie rzeczywistym, a zaawansowane elementy sterujące pomagają w udostępnianiem użytkownikom w naszej domenie i poza nią. Natomiast wysoka zgodność z różnymi systemami zapewnia idealne środowisko do nauki na miarę XXI wieku.

Zwiększona wydajność

G Suite dla Szkół i Uczelni usprawnia zadania szkolne, na przykład pisanie eseju czy przygotowywanie harmonogramu zajęć. Grupa uczniów może pracować razem nad zadanym materiałem w Dokumentach Google, śledząc zmiany w czasie rzeczywistym, zamiast czekać, aż każdy prześle swoją wersję e-mailem.