Ferie zimowe rozpoczęte

Winter holidays have started

Życzymy wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

We wish all the teachers, employees and students nice, safe winter holidays which are well-deserved after several months of hard work. We hope that you will rest, experience some adventures and get to know new places and people. Let this wonderful time provide you with unforgettable experiences and many wonderful memories. We hope that everyone will come back happy and well-rested, with new energy to work in the second semester.

Ferie zimowe:

21.01 – 03.02