Nasi stypendyści Prezydenta Elbląga

The President of Elblag Scholarship Awards for our students

12 grudnia w sali obrad Urzędu Miejskiego odbyło się wręczenie stypendiów Prezydenta Miasta dla najlepszych uczniów gimnazjów za wyniki w nauce w semestrze letnim poprzedniego roku szkolnego. Nagrodzonych zostało siedmioro uczniów naszej szkoły, wśród nich także nasi absolwenci:

On the 12th of December in the main chamber of the Elbląg City Council the President of Elbląg held a Scholarship Award ceremony for those with the highest educational attainment in the Summer semester of 2017/2018. Seven students from our school receive the awards: 

  • Julia Mytych
  • Natalia Piwcewicz
  • Natasza Wernerowicz
  • Szymon Krzykwa
  • Filip Stan
  • Anastazja Cepil
  • Filip Jaworski

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczniom (jesteśmy z Was bardzo dumni!) i ich rodzicom.

We congratulate all the students (we are very proud of you!) and their parents.