Dzień języków obcych

W dniu dzisiejszym odbył się w szkole Dzień Języków Obcych.

Spotkanie rozpoczęliśmy w szkolnej auli, krótką prezentacją krajów, które zostały przygotowane przez poszczególne klasy. Był to krótki speach, w którym, w tempie ekspresowym, nasi moderatorzy przedstawili Rumunię, Holandię, Danię, Japonię, USA i UK.

Rumunia została zaprezentowana przez naszych uczniów z Rumunii: Elizę, Katarinę i Teo, w ich ojczystym języku. Było to bardzo interesujące, posłuchać języka rumuńskiego! Holandię zaprezentował Mateusz, z klasy 7a, który uczył się w szkole międzynarodowej w tym kraju przez dwa lata. Japonię, Julia, która uczęszcza na kurs tego języka, prowadzonym przez naszego native’a Pani Jennifer. Danię omówiła Kaja z Hubertem, pod kierownictwem native’a Pani Taylor, która spędziła tam dwa lata. USA zaprezentowali Julia i Ala, z klasy 3 ab, a ich opiekunem był Pan Roger Messer, który uczy angielskiego u nas, już kilka lat. Prezentację o UK przedstawili Ola i Natalia, z klasy 2 a, którym pomagała pani Ania, szef katedry języków obcych w naszej szkole.  Kolejnym punktem programu, były warsztaty, które odbywały się w salach, przygotowanych tematycznie. Młodzież przygotowała ciekawostki, zwroty grzecznościowe, trudne słówka z danego języka. Przedstawiała kulturę, muzykę i tradycje kulinarne tych krajów oraz skromny poczęstunek,  związany z tymi przepisami.

Nie wszystko wszystkim smakowało!  Chcemy powtórzyć ten dzień w przyszłym semestrze nowego roku szkolnego!

Dzień języków obcych

Reklamy