Miasto muzeów i teatrów – Warszawa

W dniu  dzisiejszym rozpoczęliśmy obchody 100 – lecia niepodległości naszej ojczyzny.

Okazją do świętowania były odwiedziny stolicy, gdzie przypomnieliśmy sobie najważniejsze wydarzenia XX wieku, związane z historią Warszawy i Polski. Zwiedziliśmy Muzeum Polin, które przybliżyło nam 1000 lat wspólnej historii i relacji polsko-żydowskich. Następnie Muzeum Powstania Warszawskiego, które rzeczywiście jest bardzo interesujące, a ekspozycje wręcz zachęcały do zainteresowania się tym trudnym okresem historii. Potem mieliśmy okazję zajrzeć do Teatru Polskiego na spektakl pt. Miny Polskie, w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, była to satyra na nasze wady i przywary! Warto było!

Przed nami kolejne wycieczki i wydarzenia związane z obchodami 100 – lecia niepodległości!

Miasto muzeów i teatrów - Warszawa