Wygraliśmy Konkurs Rachmistrzów 2017/2018

W dniu dzisiejszym w Sztumskim Centrum Kultury odbył się finał Konkursu Rachmistrzów organizowany przez Bank Spółdzielczy w Sztumie.

W trakcie szkolnych eliminacji, w których brało udział ponad 800 uczniów 7 klas szkół podstawowych z województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, wyłoniono 41, którzy zostali zakwalifikowani do finału konkursu. Uczniowie biorący udział w konkursie muszą wykazać się bardzo dobrą znajomością matematyki, wiedzą o polskim systemie bankowych i produktach bankowych oferowanych przez organizatora konkursu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie 7 klasy: Gabriela Kozłowska i Patryk Rachwał.

Finał konkursu został podzielony na 2 etapy.

W pierwszym uczestnicy odpowiadali na 20 pytań. Konkurs prowadzony był elektronicznie a uczniowie odpowiadali na pytania z 4 odpowiedziami za pomocą tabletów. Za każdą prawidłową odpowiedź mogli otrzymać do 100 punktów (liczba punktów zmniejszała się z upływem czasu), a za każdą złą mogli mieć odjęte tyle samo. Czas odpowiedzi był ograniczony do 30 sekund. Widownia na bieżąco widziała, kto jaką dał odpowiedź i które miejsce zajmuje uczestnik po kolejnym pytaniu. Było wiele emocji, a wszystko to rozgrywało się w atmosferze eliminacji telewizyjnych „Milionerów”. Po pierwszym etapie prowadziła nasza uczennica Gabrysia a Patryk zajmował 7 miejsce.

Drugi etap to 6 pytań, 3 minuty na odpowiedź i 300 punktów do zdobycia lub stracenia za każde pytanie. W tym etapie należało wykonać szereg działań matematycznych, a zadania były bardzo trudne. W drugim etapie Gabrysia zajęła 2 miejsce a Patryk 9.

Po zsumowaniu punktów okazało się, iż Gabriela Kozłowska zajęła I miejsce a Patryk Rachwał V.

Uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom przygotowującym młodzież do konkursu bardzo dziękujemy.

Gratulujemy organizatorowi innowacyjnej metody prowadzenia konkursu i dziękujemy za atrakcyjne nagrody.

Konkurs Rachmistrzów 2018