Odlotowe pierwszaki w Aeroklubie Elbląskim

Dzisiaj nasze pierwszaki odwiedziły lotnisko Aeroklubu Elbląskiego.

Wizyta rozpoczęła się od krótkiego wykładu na temat lotnictwa poprowadzonego przez dyrektora Aeroklubu Elbląskiego – Jacka Sobolewskiego oraz wieloletniego działacza i członka Aeroklubu Elbląskiego Andrzeja Przybylskiego. Po wykładzie dzieci miały okazję odwiedzić modelarnię, w której można było zobaczyć różne modele samolotów. Ostatnim punktem wycieczki było zobaczenie prawdziwego sprzętu lotniczego z bliska w hangarze. Zaczęło się od szybowca typu Bocian, przy którym pilot Andrzej Przybylski objaśnił zasady pilotowania szybowca, a następnie można było zobaczyć jeden z obecnie niewielu latających na świecie samolotów – TS-8 Bies. Na końcu uczniowie mogli wejść na pokład samolotu Cessna 150, aby już z miejsca pilota zobaczyć jak to wszystko wygląda.

Cała wycieczka jest uwieczniona na zdjęciach w galerii poniżej. Zdjęcia można zobaczyć także w aplikacji Flickr klikając w ten link: Odlotowe pierwszaki w Aeroklubie Elbląskim.