Święto Dziękczynienia 24 listopada

W tym tygodniu przygotowujemy się do szkolnego Święta Dziękczynienia, które tradycyjnie będziemy obchodzić w ostatni piątek listopada.

W Stanach Zjednoczonych święto to Amerykanie obchodzą w ostatni czwartek listopada. Jest ono związane z wielką uroczystością rodzinną, podniosłą atmosferą i dziękczynieniem za cały rok obfitości. Odpowiednikiem tego święta w naszej kulturze jest Wigilia Świąt Bożego Narodzenia.

W tym roku wszyscy uczniowie spotykają się przy tradycyjnym indyku, który zostanie przygotowany przez szkolny bufet – Lovely Kitchen,  według staropolskiej receptury szefowej kuchni Pani Eli. Ponadto będą tradycyjne dania zza Atlantyku, wszystkie związane z tym świętem. Będzie dużo jabłek i kukurydzy.

Już teraz wszystkim życzymy smacznego!

Zobaczcie jak obchodziliśmy Święto Dziękczynienia w poprzednich latach.

2014

2015

2016