Święto Niepodległości i Dzień Elegancika 2017

W dniu 14 listopada odbył uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości wzbogacony o wybór najlepszego krawatu i najbardziej eleganckiego ucznia Regent College.

W ramach obchodów 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Naszą Ojczyznę, uczniowie klasy pierwszej przygotowali przedstawienie. Jak ono wypadło prosimy zobaczyć na filmie poniżej. Naszym zdaniem na 5-kę.

Po tym występie Zuzanna i Julia z klasy VII A/B przybliżyły nam historię Polski od XVIII do XX wieku. Kolejnym punktem, były konkursy o wiedzy i historii Polski, a tę część poprowadziły Aleksandra i Karolina, również z klasy VII A/B. Okazało się, że największym problemem było przeczytanie łamańców językowych, np. „Wróbelek Walerek miał mały werbelek, werbelek Walerka miał mały felerek, felerek werbelka naprawił Walerek, Walerek wróbelek na werbelku swym grał” i wielu innych.

Było ciekawie i wesoło!

Podczas uroczystości pożegnaliśmy „stary” Samorząd Szkolny, który otrzymał dyplomy i skromne upominki. Dyrektor szkoły przedstawił oficjalnie „nowy” na rok szkolny 2017/2018, przed którym stoi wiele wyzwań i imprez. Szczegóły przedstawimy w następnym artykule.

Święto odzyskania niepodległości to także tradycyjnie dwa konkursy. Konkurs na „Krawaciarza”  oraz „Elegancika” rokuw kategorii męskiej i żeńskiej. Krawaciarzem roku został Kamil Mianowski z klasy III B. Natomiast Elegancikiem w kategorii męskiej Filip Mula z klasy II B, a w kategorii żeńskiej Natasza Wernerowicz z klasy II A.

Protokół z przeprowadzonego głosowania na najlepszy krawat i szkolnego elegancika 2017

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom naszej zabawy!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej imprezy z galerii poniżej oraz w aplikacji Flickr

Dyrektorzy szkoły na krawacie Sandry z VII A.