Turniej strzelecki o Puchar Dyrektora Regent College

1 czerwca uczniowie klas trzecich Anglojęzycznego Gimnazjum Regent wzięli udział w treningu strzelania do rzutek oraz w zawodach o Puchar Dyrektora Szkoły w strzelaniu na dystansie 100 m. do tarczy.

Dyrektor szkoły Marek Goerick, a w tym dniu przede wszystkim instruktor strzelectwa, zaprosił uczniów trzecich klas gimnazjum do udziału w pokazie strzelania do rzutek (clay pigeon) na olimpiskich konkurencjach SKEET oraz TRAP. Po zakończonym pokazie mieliśmy możliwość spróbowania tej trudnej sztuki na osi strzeleckiej TRAP. Każdy odważny miał możliwość strzelenia do pięciu rzutek. Jak na pierwszy raz poszło nam bardzo dobrze. Trafialiśmy, ale nie wszystkie. Było głośno i czuliśmy silny odrzut broni gładkolufowej. Widok rozpadającego się rzutka bardzo cieszył. Po podliczeniu trafnych strzałów okazało się, że dziewczyny lepiej strzelają od chłopaków.

Następnie stanęliśmy w szranki turnieju o Puchar Dyrektora naszej szkoły. Polegał on na oddaniu trzech strzałów do tarczy z broni kulowej w kalibrze .222 Rem (5,6 mm). Tarcza była oddalona o 100 metrów. Po podliczeniu wyniku strzelań, wszystkich chętnych i odważnych,  okazało się, że czterech z nas uzyskało ten sam najlepszy rezultat, czyli 28/30 pkt.. Dyrektor ogłosił dodatkową rundę barażową, do której stanęli: Jakub Gburzyński, Jakub Kowalewski, Klaudiusz Siedlaczek i Hubert Drewczyński. Po barażu zostali wyłonieni zwycięzcy turnieju:

  1. Miejsce pierwsze: Hubert Drewczyński,
  2. Drugie miejsce ex aequo: Jakub Kowalewski i Klaudiusz Siedlaczek.

Gratulacje!!

Dyrektor zaprasza na kolejny turniej, który odbędzie się 1 czerwca 2018 r.

Do zobaczenia.