Kanadyjczycy w Regencie :)

8 maja gościliśmy w murach szkoły Sama, Alana, Paige, Lydia, Zacha i Bryce’a. Młodzież z Kanady.

Przyjechali do nas aż z Vancouver, zachodniej Kanady, znad Pacyfiku, gdzie uczą się w Summit Pacific College. Wszyscy spotkaliśmy się w auli szkolnej na warsztatach językowych i nie potrzebowaliśmy tłumacza! Świetnie się bawiliśmy. Nasi goście przedstawili się i przybliżyli nam historie Kanady i jej kulturę, muzykę, sport i kuchnię. Próbowaliśmy syrop klonowy, był nawet smaczny. Kolejnym punktem były spotkania w kameralnej atmosferze. Klasy pierwsze, drugie i trzecie dalej kontynuowały warsztaty face to face z naszymi gośćmi. Można było już zadawać pytania i porozmawiać o problemach współczesnej młodzieży, tej z Kanady i tu w Polsce.

Mamy nadzieję, że kontakty z naszymi rówieśnikami z Ameryki Północnej będziemy kontynuowali.