Wesołych, pięknych i rozśpiewanych….

Wishing you merry, joyful and beautiful Christmas…

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy, Przyjaciele i Sympatycy – życzymy Wam świąt wymarzonych, które napełnią wiarą, nadzieją i miłością. Takich świąt, które wspomina się latami i to wyłącznie z dobrych powodów. Niech potrawy wigilijne smakują, ciasta nie tuczą, prezenty niech cieszą, rodzinny czas relaksuje i niech czar świąt trwa również i po świętach.  

Z najlepszymi życzeniami, 

Dyrekcja Międzynarodowych Szkół Regent CollegeDear Students, Parents, Teachers, Staff, Friends and Supporters – we wish you the Christmas time of your dreams. Let it be filled with Faith, Hope and Love. We wish you Christmas that you would remember for the years to come and only for the very best of reasons. Let the Christmas dishes be delicious, let the cakes do not add to anyone’s waistline, let the gifts be the “bang on” type and let the time spent with your family and friends be a relaxing time. Last but not least, let the Christmas spirit prevail also beyond the Christmas days. 

With the very best of wishes, 

Management of Regent College International Schools

Najnowsze wiadomości z Regent College.