Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek2019

EU Code Week #CodeWeek2019

Od 5 do 20 października w całej Europie był świętowany Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. W ramach tej inicjatywy uczymy dzieci kreatywnego rozwiązywania problemów, debugowania, współpracy w grupie, a także uświadamiamy dzieci jak w przydatny sposób  można korzystać z technologii informatycznej.

W naszej szkole klasy 1-3 celebrując to wydarzenie: rozwiązywały dyktanda graficzne posługując się współrzędnymi, pisały algorytmy, programowały roboty dash i dot, tworzyły gry na macie do kodowania, wymyślały animacje w Scratchu i rozszerzały rzeczywistość. Code Week przyniósł małym programistom wiele radości! Between 5 and 20 October the EU Code Week (known also as #CodeWeek2019) was celebrated all over Europe. Within this initiative children are taught creativity in solving problems, debugging, and collaboration. The participants of the Code Week learn also how they can efficiently use the Internet technologies.

In our school too, the pupils of Grades 1-3 actively participated in this event: they were solving the so-called “graphic dictations” using coordinates, they were writing algorithms, programming dash & dot robots, creating games on a coding mat, and making their original animations in Scratch. They were even making attempts at “expanding reality”. This year’s Code Week gave our little programmers a lot of joy!