Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

2 września 2019 r., już po raz szósty o godzinie 12.00, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019 / 2020. Uroczystość odbyła się tradycyjnie w dużej sali CSE kina Światowid.

Apel prowadzony przez uczniów Szkół Anglojęzycznych Regent Kaję i Nikodema, rozpoczął się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie wystąpił Pan dyrektor mgr Marek Goerick, który w swoim przemówieniu powitał wszystkich, nauczycieli, młodzież i rodziców, oraz przedstawił kierunki działania szkoły w nowym roku szkolnym. Następnie, w języku angielskim, przemawiała Pani wicedyrektor dr Anna Martowicz, która przywitała nowych uczniów anglojęzycznych i ich rodziców.

W kolejnym punkcie uroczystości nowi uczniowie przywitali szkołę dzwoniąc w kapitański dzwonek. Byli to uczniowie klasy pierwszej i szóstej szkoły podstawowej oraz klas pierwszych liceum ogólnokształcącego. Z uwagi na fakt, iż jesteśmy szkołą międzynarodową uroczystość prowadzona była dwujęzycznie, po polsku i angielsku.

Po uroczystości w CSE Światowid uczniowie spotkali się w swoich klasach w wychowawcami oraz koleżankami i kolegami.

Na nachodzący rok szkolny życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom sukcesów w nauce, wysokich lokat i uśmiechu na co dzień.